Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék iskola mellet, vagy...

Szeretnék iskola mellet, vagy nyáron önkéntesként dolgozni, állatmenhelyen, öregek otthonában, stb. stb. Dolgozhatok? 12/l

Figyelt kérdés

iskola mellett: csepel, erzsébet közelében

nyáron: Szigethalom közelében amit elérek biciklivel (nem 5-6 km re gondoltam...)


2012. júl. 15. 01:03
 1/4 anonim válasza:

Nem. A korhatár munkára a jelenleg hatályos jogszabály szerint: nyári munkát (tanidőn kívül) az vállalhat, aki betöltötte a 15. életévét, szülői beleegyezés szükséges.

iskola mellett (tanidőn belül) az dolgozhat, aki betöltötte a 16. életévét, akkor is maximum heti 20 órát.


A másik: Ha így állsz hozzá, hogy nem 5-6 km-re gondoltál, mégis mit vársz? Az távolság? Főleg biciklivel...az semmi. Én anno napi 9 kilométert gyalogoltam, 4 forintos órabérért (nem ma volt)...és a szemem se rezzent. Ha lett volna egy biciklim, és odébb 20 km-rel nem 4, hanem 6 forintot adtak volna, akkor az lett volna a munkám. Fölösleges ilyen kis dolgokon problémáznod.

3 év múlva nyáron dolgozhatsz!!

2012. júl. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első: itt önkénteskedésről van szó, nem munkáról..

szerintem önkéntesként dolgozhatsz, de erről érdeklődj a közeledben lévő ilyen intézményeknél.

2012. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: nem a lustaság miatt nem akarok messze menni, hanem mert nincs időm hogy sétálgassak. Ezért közelebb kéne, régen az embereknek volt idejük sétálgatni, de valljuk be, most alig van valakinek szabadideje
2012. júl. 15. 12:02
 4/4 anonim válasza:
Azt mondtad biciklivel mennél... hát igen, alig van a gyerekeknek szabadideje, mert túl sokat kell számítógépezni, és ez lefoglalja...
2012. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!