Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van annyi lövöldözés és...

Miért van annyi lövöldözés és mészárlás Amerikában?

Figyelt kérdés

Rengeteg cikket és írást lehet találni a neten (már régebbi időkből is), ahol amerikai iskolákban, középületekben voltak lövöldözések, mészárlások.


Miért van ennyi?! Manapság tényleg a videojátékra lehet "fogni" ezt? De, akkor régen mire fogták rá?

Esetleg azért tűnik soknak, mert nagy országról van szó és több a bűncselekmény is emiatt?


2012. júl. 16. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
mert a közoktatás egyenlő a nullával
2012. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Én az iskolai mészárlásokkal kapcsolatban olvastam, hogy jelentős hányadukat olyan fiatalok követték el, akik valamilyen okból (általában iskolai, szociális problémák miatt) pszichiáterhez jártak. Az orvosok gyógyszerezték őket, és ezek az erős nyugtatók gyakorlatilag tudatmódosítóként hatottak rájuk.

Szóval azért, mert tényleges kezelés, a problémák feltárása és megoldása helyett begyógyszerezték a fiatalokat. Emellett persze valamilyen szinte szerepe van benne az erőszakos játékoknak is, de szerintem ahhoz, hogy valakire ezek ilyen hatással legyenek, alapból beteg személyiség szükséges. Ha megtalálom a cikket, belinkelem.

2012. júl. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Második vagyok, itt vannak a linkek, egy kétrészes, elég részletes irományról van szó:


[link]


[link]

2012. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Csak néhány ok (szerintem)

- a személy értéktelennek érzi magát a nagy embertömegben

- nagy verseny már az iskolában is

- gyakran nem a szülő neveli a gyereket

- fegyvertartási szokások

2012. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%

Ha az amerikai oktatás szerintetek egyenlő a 0-val akkor a magyar oktatás -1000 körül van.


Magyarországon is vannak gyilkosságok.Az USA egy hatalmas ország , eleve több ország van ott.


A városok akkorák mint egy magyar megye.Az államok közül sok Magyarországnál is nagyobb.

2012. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

Először is,mindenhol van sok gyilkosság,csak a lövöldözés és főleg a több áldozatos az amit a liberális média nem tud eltitkolni,eltusolni,ezért látod.Mert ugye tudod hogy a média kiknek a kezében van és azt is hogy puszta manipuláció az egész!Például Magyarországon a cigányok nagyon sok magyart bántalmaznak,megölnek stb mégsem látod a tv-ben,mert ha minden esetet bemondanák,akkor a népharag felkoncolná az összes cigányt teljesen jogosan!


Ha Amerikára akarod kihegyezni a kérdésed,akkor amerikában mostanra már a lélegzetvétel is szabályozva van,az emberek egy kirakatvilágban élnek,ahol már önnálló gondolatuk sem lehet,ez roppant feszültséget generál bennük és ez felszínre törhet ilyet mészárlásokba sajnos.

2012. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Nagyban kihat az emberekbe táplált szabadság vágy és ennek létezésének elhitetése. Cserébe azt csinálnak, amit akarnak... (nem vagyok se konzervatív, se diktatórikus gondolkodású, hanem ésszerűséget próbálok tartani, mielőtt itt valamely politikai unalomvár megjelenne)
2012. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Hogy érted hogy "emberekbe táplált szabadságvágy" úristen????

Ez velünk született,ne legyél már ennyire korlátolt.

Ha mered,akkor nézd meg ezt a dokumentumfilmet,elég gondolatébresztő.

http://www.youtube.com/watch?v=1B0pomtxzAs&feature=related

2012. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös


ámulj és bámulj


http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4

2012. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Amerika egy bazi nagy kontinens, ha veszel ugyanennyi embert Európából, akkor szerintem azok is pont ugyanannyit lövöldöznek meg mészárolnak. Legfeljebb nem tudsz róla.
2012. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!