Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a családi munkákhoz elég...

Ha a családi munkákhoz elég öregnek tartanak hogy vegyem ki a részem akkor este miért nem tartanak ugyanilyen nagynak mikor elmennék valahova?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és mindent megszabnak a szüleim , éjfélre itthon kell lennem meg ilyenek , lehet hogy sokan azt modnjátok ez oké , de az én ismerősi körömben ez egyáltalán nem jellemző még a legstréberebb tanuló is reggel 6 ig oda van , nekem meg pakolnom kell , kicsit szar hogy pont akkor kell hazajönnöm mikor épp beindul a buli

ugye 11 kor mennek a barátaim akkor indulnak el.. de hát most egy órát legyek?.. annyira ilyen szórakozós lány vagyok nehezen viselem ezt , pedig panasza nem lehet rám rengeteget segítek itthon , oké néha túlzásba viszem a netezést és néha nem takarítok ki este 6 ra a megszabott időre , de melyik "tini" nem? Suliban sem szerepelek rosszul sőt ..

Ráadásul tudják hogy nem vagyok olyan hogy piálok cigizek stb. Rengetegszer kértem őket hogy maradjak tovább , de mindig csak ordibálással lett vége


2012. júl. 17. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Talán elgondolkodhatnál azon hogy vajon miért nem engednek?

Hát azért mert féltenek!

Példának itt van a Bándy Kata ügy, gondolom nem szeretnél úgy járni mint ő!

Ráadásul én sem engedném a 17 éves lányomnak hogy hajnali 6-kor jöjjön haza.

Szerintem az éjfél nagyon is reális.

2012. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

A házi munka és a bulizás két külön dolog. Naná, hogy érett vagy a házimunkához, gondolom képes vagy megfogni egy porszívót és felporszívózni?

Az éjszakába bulizáshoz viszont nem csak életkori érettség kell, hanem minden, pl. felelősség (amit bár úgy hiszed benned van, azért még hidd el van mit fejlődni). Persze hogy féltenek a szüleid, és nem akarnak engedni.

Engem sem engedtek, sőt így visszatekintve tök jól tették. Én sem értem minek engedik el a többieket hajnalig-reggelig. Addig hol vannak? Biztonságban egy barátnőnél, barátnál? Vagy az utcán lófrálva? Vagy egy szórakozóhelyen ki tudja kikkel?


Idővel majd rájössz miért nem engedtek, és hálás is leszel nekik, és a saját gyerekeddel sem leszel - jó esetben - halál engedékeny. Ennek pedig igenis logikus oka van, egy felelős szülő esetében!


Nekem amúgy olyan barátaim voltak, akik nem mentem mindenhová nélkülem, hanem kitaláltunk valami olyan közös programot, ami belefért az időbe, ami nem volt túl veszélyes. S így is tudtunk bulizni, mert a szórakozás nem csak az éjszakázásból áll.

Jó barátokkal ez megoldható.


Amúgy megértelek, tini vagy és ki akarsz törni, de hidd el szüleid jobban csinálják, mint azok a szülők, akik mindent megengednek éjszakába menően...

2012. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
féltenek? fél évem van rá és nagykorú leszek, azt hiszem itt lenne az ideje megérteniük , nem? mégsem babuzsgathatnak mindvégig
2012. júl. 17. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem most is félt az anyukám, 30 évesen.

Ez nem babusgatás, és persze már nem szab meg már semmit, de attól még félthet.

Ez nem korfüggő, hogy félt vagy sem.


Az hogy életkor szerint nagykorú leszel, attól még félthetnek, sőt attól még nem leszel hirtelen agyilag is érett bármire.


Most még tökre nem értesz meg semmit, de idővel majd belátod, hogy sokkal jobb, ha féltenek és határokat szabnak, minthogy szó nélkül beleengednek az éjszakába, és bármi megengednek.


Értem, hogy nem kell hülyének nézni egy gyereket (egy tinit, aki lassan 18 éves kora ellenére sem érett még!), de szüleinél nem is erről van szó. Csak végzik a dolgukat, és én így kívülállóként örülök, hogy van még szülő, aki képes határokat szabni és nevelni.


Ne aggódj, hamarosan azt csinálsz amit akarsz, és évek alatt majd megérted a szüleidet.

2012. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes..

Engem 14 évesen hajnali 2-ig elengednek, az a kikötés, hogy ők jönnek értem, ők hoznak-visznek és tudják hol, és kivel vagyok.

14/L

2012. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de utálom hogy itt vagyok 2 utcányira és nem is buli hanem egy nonsztop ahova kilehet ülni hamburger ilyenek :/ ez azért csak nem nagy áldozat szerintem

oké tinédzser vagyok lázadok :(

2012. júl. 17. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért, ahhoz hogy takaríts ki magad után nagy lánynak kell nézni téged?

Ennyi erővel a 6 éves akinek azt mondom pakolj össze magad után ő is el akar menni hajnalig bulizni, mert ő már nagy lány?

Az hogy betöltöd a 18-at nem jelenti azt hogy azt tehetsz amit akarsz, majd ha lesz saját lakásod, és nem a szüleid pénzéből élsz akkor majd nagy lány leszel, és azt csinálsz amit akarsz.

Úgy gondolod hogy az éjfélig való hamburgerezés nem elég?

2012. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jah értem akkor 25 éves koromig kusba kell lennem? ... mert ő tart el fain
2012. júl. 18. 10:13
 9/9 anonim válasza:
Szerintem senki se mondta azt h kussba legyel csak gondolkodj el...egy lany nagyobb veszelyben lehet mint egy fiu sokszor...nem a jo viselkedessel ered el azt h kimehess ejszakazni...en 19 vagyok de megertem azt ha huzzak a szajukat ha el akarok menni valahova pedig fiu vagyok...attol se lesz biztonsagosabb ha 25 leszel es ellatod magadat mert ilyen helyztekben nem is kell csinalj sokszorsemmit ahoz h rossz tortenjen.
2012. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!