Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van összefüggés egy adott nép...

Van összefüggés egy adott nép nyelve és mentalitása között?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Szerintem csak összekapcsoljuk a kettőt, miután megismertük őket, de szerintem ok-okozati összefüggés nincs közte.

Például nem hiszem, hogy az olaszok a nyelvük miatt tudnak jókat veszekedni, viszont már összekapcsoltuk, hogy olaszul jókat lehet veszekedni, mert már hallottuk nem egyszer. :)

2012. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Robi.88. ***** válasza:
0%

Sztem azért van kapcsolat. Pont jo pelda az olaszok, de ha a németeket nézed az is egy kemeny preciz nyelv sok sok szaballyal és azért a német termékek stb eleg jo minoseguek.

Ha kis hazánk nyelvét nézed ez egy egyedi nyelv(ragasztó) és mi is egyediek vagyunk mindig elbaszunk mindent:D és csapodunk ide oda és meg lehet nézni h hol tartunk:D

2012. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem a nyelv valamilyen mértékben kifejezi azt,hogy egy adott nép mit tart fontosnak és ez összefügghet a mentalitással.
2012. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony, hogy van. Pl. ki Hogyan/miért kapja a fizetését ? Magyarul valaki elszegődik egy vállalathoz dolgozni, hogy _pénzt keressen_. Tehát a magyar keresi a pénzt. A román ember _nyeri_ (cistigä). Az angol _csinálja_ a pénzt (make money). A német _megdolgozza_ a fizetését, srb.
2014. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!