Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van szerintetek összefüggés a...

Van szerintetek összefüggés a terhesség alatti mentális állapot és a gyerek mentalitása között? Vagy csak egyszerűen átveszik a szülők "rezgését"?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkozom ezen. Szerintem van. A környezetemben lévő anyukákat és gyerekeiket megfigyeltem, és azért jutottam erre a következtetésre. Pl: az egyik ismerősöm nagyon ideges volt egész terhessége alatt. Először el akarta vetetni a babát, majd végül megtartotta, de párkapcsolati és anyagi problémái is voltak, ami szerintem kihatott a gyerekre. A kislány teljesen kezelhetetlen, ideges, hisztis tipus. Sok hasonló anyuka van a környezetemben, és zömmel a gyerekek is ilyenek. Én elfigyelgetem néha a lányomat, hogy mennyire nyugodt, tudomásul vesz mindent, amit mondok neki, soha nem kiabálok vele, nincsenek hisztirohamok, stb...

Úgy gondolom, számított az, hogy nagyon nyugodt terhességem volt, a párom nagyon szeret minket, nyugodt családi élete élünk.


2011. jún. 21. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Én vezető beosztásban dolgoztam+ suli a 35. hétig, rengeteget idegeskedtem és sírtam is a feszültségtől. Sajnos nem tehettem meg, hogy elmegyek táppénzre. A kislányom most 4 hónapos és egy tündéri nyugodt kisbaba.
2011. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

van ilyen prenatális pszichológia: a magzat átveszi a test jelzéseit: pl. szorongás, stressz...

[link]

nem mentális, inkább érzelmi-testi.

Sz.tem meghatározza a születő egész életét kísérő "alap-érzését"

2011. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

biztos, hogy a terhesség alatti idegi állapot is sokat számít, és a környezet is, amiben felnő.

Hála Istennek, nálunk is csoda kiegyensúlyozott a babánk. a háttér rendben van és így még az sem viseli meg, hogy építkezünk, pedig sokat kell alkalmazkodnia új szituációkhoz, de nem akad fenn rajtuk.

2011. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én nem idegeskedtem sokat a terhességem alatt, viszont 32 hetes voltam, amikor hirtelen meghalt az anyukám. gondolom nem kell kifejtenem, ez mekkora megrázkódtatás volt. a kislányom születésétől kezdve nagyon sírós, nagyon anyás nehezen megnyugvó, elalvó volt. nagyon nagyon nagyon rengeteg türelemre szeretetre, megértésre volt szükség vele, ahhoz hogy mára már nem mondanám egy nehéz esetnek, nem is túl hisztis, de továbbra is nagyon érzékeny, félénk és hipernayás. ez nem tudom, emiatt volt -e. (most 2,5 éves)

tesóméknál viszont az első terhesség nyugis volt, a gyerek mégis "idegbeteg" lett, a második terhessége nem volt nyugis, és ott a gyerek nagyon nyugis darab.

szerintem elsősorban az alaptermészet dönt, ki ilyennek születik, ki olyannak.

amúgy mennyi idős a kislányod? lehet hogy még nem vagytok abban a korban, hogy lázadjon.... :)

2011. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sokat idegeskedtem a terhességem alatt, fő oka anyósom volt. A kisfiam nagyon hisztis-akaratos (1 éves), pedig egyébként a párom és én is nagyon nyugodt természetűek vagyunk. Szerintem a jegy is sokat számít: párom Halak, én Bak, a kisfiunk pedig Rák. Világ életemben nagyon hamar elkerültek mellőlem a Rák jegyű emberek, egyszerűen nem tudtam velük dűlőre jutni, erre van egy Rák jegyű gyerekem :)
2011. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

14 hónapos a lányom, és Bika. Biztos, hogy a jegy is számít, az apja is Bika, és hihetetlen nagy türelemmel rendelkezik. Én Vízöntő vagyok, egy kicsit pattogósabb, de én sem vagyok kapkodó idegbeteg. Valószínűleg átveszi tőlünk, vagy nem tudom. A korát tekintve szerintem lényegtelen, mert a vele egykorú gyerekeknél is már felfedezhető ez az "egyezés".

De ki tudja, lehet, hogy csak puszta véletlen. Az is lehet, hogy a második gyerkőcünk meg ördögfióka lesz :)

2011. jún. 21. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én terhességem alatt sok probléma volt, megelőzte két vetélés is, és úgy mondanám hogy végig izgultam.Nem voltam ideges, nem voltak veszekedések, nagyon nagy szeretettel vártam, sokat kommunikáltam vele pocakban is.A fiam egy örökmozgó, nagyon anyás, nehezen barátkozó, de ha valakit megszeret akkor nagyon jól elvan vele.Kicsit hisztis(vagy nem kicsit?:-)), de imádnivaló bohóc.Szerintem a nehezebb természetű gyerekekhez tartozik, de ha valaki ráérez, tudja irányítani, kezelni.Nem túl jó alvó éjszaka, kicsinek is rossz alvó volt, most amúgy két éves lesz nemsoká.Vannak nyugodt pillanatai, de szeret futni, szaladni, mindig dolgozik valamin, de egyre jobban változik ahogy okosodik.

Szerintem inkább az határoz jobban, hogy a szülők milyenek.A férjem sem jó alvó, nyüzsgős, nem szeret egy helyben ülni, mindig csinál valamit.Én is ilyen vagyok, mindig találok valami munkát magamnak, nem szeretek "lustálkodni"(persze azért néha jól esik).Szóval két jövő-menő szülőnek valószínűsíthető hogy a gyermeke is ilyen habitusú lesz.

2011. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is van összefüggős. A barátnőm, szinte végig egyedül volt a terhesség alatt, a férje külföldön dolgozik, a lehető összes betegséget elkapta a terhesség alatt, és lett neki egy gyönyörű ksifia, aki az első 4 hónapot végigordította non-stop. Most hogy 6 hónapos elmúlt javult valamit a helyzet.

Én végig imádtam a terhességem, izgő mozgó voltam, mi is építkéztünk, volt egy kis para hogy végzünk e, apa messze dolgozott, de munkát váltott, így itthon volt, együtt vártuk a CSODÁT. Aki egy 17 órás vajúdás után meg is született, egy igazi kis tünemény, vidám, mosolygós, kiegyensúlyozott, úgyhogy szerintem van összefüggés a terhesség alatt megélt/átélt dolgok hatására bekövetkezett érzéseink,életünk és a baba jelleme között.

2011. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs összefüggés.A terhességem életem legnyugodtabb, az egyik legboldogabb időszaka volt.Semmi idegeskedés, semmi veszekedés, és én magam is kiegyensúlyozott voltam.Nagyon jól viseltem, a kicsi még a hányingertől is megkímélt az elején.Felhőtlen időszak volt.A vége picit húzós volt, mert szülés előtti héten be kellett feküdnöm kevesebb magzatvíz és a baba kisebb súlya miatt.Akkor azért aggódtam, az megviselt, de jól tűrtem, már csak az érdekelt, hogy megszülessen.A kislányom ennek ellenére egy nagyon érzékeny lelkű, mimóza kislány.A legkisebb dolog is kihozza a sodrából, sok mindenen sírva fakad.Olvastam a Suttogóban, hogy vannak vérmérsékleti típusok, amikkel a babák együtt születnek.Biztos ez is belejátszik a viselkedésébe, nemcsak a terhesség.
2011. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Áhh.. Első babámnál 16. héttől tappenzen voltam itthon. Egesznap chillben a kanapén döglődtem, faltam hat pofára a fagyit, és úsztam a rózsaszín ködös boldogságban. Erre lett egy borzalmasan nyűgös eleven rosszcsont sírós hisztis akaratos kislányom. Aki nem hajlandó enni, aludni, szót fogadni. Már egy napos kora óta eleven izgága irtó temperamentumos baba volt. A falra tudok tőle mászni... áh kikeszit nap mint nap, annyira durva. Második terhességem ebből kifolyólag iszonyú stresszes volt. Pihenni nem tudtam, sok sírás kiabálás, idegeskedés mert kB megőszültem tőle. Féltem is hogy a kisteso szegény ezt érzi nap mint nap, vajon milyen baba lesz így. Úgy sajnáltam hogy nincs nyugta a pociba. Ehez képest egy tündéri nyugodt baba lett.
2021. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!