Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Japánban vannak még udvarhölgyek?

Japánban vannak még udvarhölgyek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furi kérdés, de szeretnék minél hamarabb választ kapni a kérdésre.

A palotában vannak még udvarhölgyek akik a császárt meg a nemeseket szolgálják?

(értelmetlen válaszoktól kíméljetek)



2012. júl. 21. 19:30
 1/7 anonim válasza:
gésákra gondolsz?
2012. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztosan vannak.


Ha elég gazdag vagy akkor neked is lehetnek udvarhölgyeid meg komornyikod.

2012. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a gésákra gondoltam hanem udvarhölgyekre akik a palotában vannak és szolgálják a császárt meg a nemeseket. Pl: elkészítik a reggelijüket vagy őket küldik el az apróbb ügyeket elintézni, pl odahívni valakit stb.

(legalábbis régen elvileg így volt)

2012. júl. 21. 19:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, régen a lányokat kiskoruktól tanították, hogy udvarhölgyek lehessenek.
2012. júl. 21. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, van udvartartása a császárnak, még ha nem olyan nagy, mint régen, következésképpen vannak akkor udvarhölgyek is, akik a császárt és annak családtagjait szolgálják.


Nem tudok olyan uralkodóról, akinek nincs minimális létszámú udvartartása.

2012. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem tudom, hogy ma is feltétel-e, hogy nemesi család lánya legyen az udvarhölgy, de valószínű, hogy kritárium a származás.
2012. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. júl. 23. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!