Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kultúrafüggő az erkölcs?

Kultúrafüggő az erkölcs?

Figyelt kérdés
Vannak olyan kultúrák, amelyek alapból "erkölcstelenebbek"? A magyarok hogy állnak ezzel? Ti a magyarokat erkölcsösebbnek vagy erkölcstelenebbnek tartjátok az átlagnál?
2009. júl. 15. 14:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én külföldi ismerőseim pl.azon döbbennek meg,hogy a magyarok eldobják a szemetet az utcán,hogy nem engedik előre a nőket és az idősebbeket,hogy a boltban és vendéglátóhelyeken többet számláznak ,mint amennyi járna,hogy az orvosok hálapénzt várnak el, hogy a vállalkozó zsebből fizet,nem ad számlát,és ezt eltudja titkolni az APEH elől.
2009. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A nőket és idősebbeket előre engedni bűn, kivéve ha látszólag rossz egészségi állapotban vannak.

Minél inkább el van hanyagolva egy idős ember fizikuma és szelleme, annál gyorsabban öregszik és hal meg.

A nőket meg.. Kérlek.. Hallottál-e már az emancipációról?

2009. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mi köze az erkölcsnek ahhoz, hogy ki kit enged be először az ajtón? Éltem külföldön, ott sem voltak az emberek ilyen szempontból mások. Van, aki előre engedi a nőket és időseket, van, aki nem. Ez nemcsak Magyarországon van így. Az utolsó válaszolót nem minősíteném a hímsoviniszta megjegyzésével.
2009. júl. 16. 15:52
 14/15 anonim ***** válasza:

"Az én külföldi ismerőseim pl.azon döbbennek meg,hogy a magyarok eldobják a szemetet az utcán"


Biztos nem jártak még Párizsban vagy Rómában a Felsőbbrendű Külföldi Ismerőseid.

2009. júl. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mi köze az erkölcsnek ahhoz, hogy ki kit enged be először az ajtón? Éltem külföldön, ott sem voltak az emberek ilyen szempontból mások. Van, aki előre engedi a nőket és időseket, van, aki nem."


Erkölcs = mores = szokások, ez a köze.


Egyébként ez egy érdekes kérdés. A "lovagias" udvariasság egy erősek középeurópai (német, osztrák, magyar, szlovák, cseh stb.) szokás. Az is ide tartozik, hogy ha ketten megyünk az utcán, a nő a jobb oldalon legyen. Ez nagyon nyugaton kevésbé jellemző.


Az előreengedés lehet, hogy Angliában udvarias. De New Yorkban vagy Los Angelesben az ember néha bajba kerülhet vele ha egy posztmodern feministával van dolga :)

2009. júl. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!