Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akinek van egy kis pénze az...

Akinek van egy kis pénze az miért akar "nemesként" viselkedni? Sok helyen láttam már úgy rendezkednek/öltözködnek mintha valami arisztokraták lennének

Figyelt kérdés
közben meg néhány alapvető etikettet sem ismernek nincs bennük az a tekintély ami tiszteletet parancsolna... ez olyan mint azok a csajok akik magassarkút vesznek fel de nem nagyon tudnak benne járni xD miért csinálják ezt az emberek mikor nevetségesekké válnak tőle? miért jó bugrisnak lenni?

2012. júl. 24. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
-.- miért miért gondolom nekik ez tetszik. ennyi.
2012. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert sznobok. Ezt nem rosszindulatból mondom, ez a szó eredeti jelentése. Gazdagok, akik nemesnek akarnak látszódni.


Bár én semmivel se tartom többre tőlük azokat, akik valójában azok. Maga az ötlet, hogy valaki a származása miatt lenne különb a többiektől számomra már önmagában abszurd.

2012. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

'Mert.

Ma annak van hatalma, akinek pénze van.

Ha pénzed van, bármit megtehetsz. Az alkalmazottaiddal bármit megtehetsz. Pénzért minden és mindenki eladó.


Tulajdonképpen az lenne érdekes ebben a világban, ha nem így viselkednének, elvégre megtehetik.


A pénzen kívül (és mindazon kívül, amit pénzért megvehetsz) semmi sem érték: tudás, tapasztalat, erkölcs, hűség, kitartás, tehetség. Mindez semmi.

A másik "isten" a szépség lett, de mint tudjuk, pénzen még ezt is lehet venni. (Kezelések, plasztikai sebész, jó ruhák, drága fodrász, stb.)

2012. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az uriember szőleti a gazdag meg lesz.
2012. júl. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén hogy az én családom és rokonságom is ilyen "sznob". Persze mi arisztokrata származásúak vagyunk.Megmondom őszintén hogy én nem bírom ezt a fennhéjázást.

Kisebb koromban rám erőltettek mindenféle hülyeséget , könyveket kellett olvasnom mert szerintük attól művelt lesz az ember.Meg nem étkezhettem akárhogy , hogyha káromkodtam akkor kiakadtak meg stb stb...


Szerencsére a szüleim már feloldódtak , vesztettek ebből a sznobizmusból.Viszont a nagyszüleim na ők egy más téma.


Szívesebben lennék mai értelembe vett újgazdag akiknek jóval szabadabb korlátlanabb az élete, mint egy örökké korlátok közé zárt arisztokrata származású gazdag.

2012. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
És irigykedni miért kell rájuk? Inkább a saját szemétdombodon kéne kapirgálnod, biztos benned is látnak más emberek kivetnivalót.
2012. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha még mindig olyan lenne a társadalmi tagozódás, mint a Horthy-korszakban, ezek a nyomorultak repülnének vissza sáros krumpliföldre.

Senki ne ékeskedjen olyan tollakkal, amilyenek alapból nincsennek neki, mert a vér nem válik vízzé! Élő példa a minisztrerelnök...

2012. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!