Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dél-Koreába hány éves kortól...

Dél-Koreába hány éves kortól kell bevonulni katonának?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, huszonöt éves korukban küldik ki nekik az értesítőket, de választhatnak az emberek, hogy most azonnal bemennek, esetleg még halasztanak egy-két évet, és majd később. Talán - de ez már nagyon nem biztos, csak feltételezem - öt év áll rendelkezésükre, hogy akkor mennek, amikor akarnak, utána pedig már kötelezően kell, hiszen megkapták a behívót. Viszont nem mindenki kap, kábé az ország felének kell csak bevonulnia.


A fentiek nem pontos adatok, kissé fanatikus vagyok Dél-Koreával szemben, így a következtetéseim mondtam. Ne alapozz rá, de ne is vesd el őket azonnal. ^^

2012. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sehol nem találtam oldalt, ahol leírták volna úgyhogy sokat segítetél :)
2012. júl. 28. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. ^^ Benéztem. Utánakerestem, most volt egy kis időm. Az angol wikipédia szerint - amire persze szintén nem lehet száz százalékban alapozni - 18-35 év között kell bemenniük a férfiaknak. Én ezt kiegészítem: az egészséges férfiaknak, de továbbra sem kap mindenki behívót. A fenti életkor a nem háborús időszakra vonatkozik. Háborús időszakban pedig 18-45 éves korig van a kötelezettség. 21-24 hónapig tart egy-egy szolgálat, tehát megközelítőleg két évig kell katonának lenniük az embereknek.


Mellesleg - nem tudom, ismered-e - SS501 egyik tagja, Kim Kyu Jong nem egészen egy hete, július 23-án vonult be. Miután megtudtam, hogy behívták - ez volt talán egy hónapja -, elkezdtem keresgetni, akkor tudtam meg, hogy csak egészséges férfiakat hívnak, de azok közül sem mindet.

Aztán a srác úgy döntött, gyorsan befejezi a szólóalbumát, aztán beáll katonának. Inkább most minthogy később, amikor már egyéb dolgai lesznek. Gondolom, itt gyerekekre célzott... ^^


Szóval ennyi, ez már valamivel pontosabb, mint az első válaszom. Viszont az is tény, hogy általában 25 éves koruk körül kapják meg a behívókat.

2012. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) mégegyszer. Nagyon hálás vagyok!
2012. júl. 29. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

19

Koreaban 19tol szamit valaki nagykorunak.

2012. júl. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!