Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi tiszteletet várnál el...

Mennyi tiszteletet várnál el egyik utódodtól, akinek félmilliót szánsz?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy odaadnád akkor is, ha semmibe vesz? Mi lenne a minimum, amit cserébe elvárnál?

2012. júl. 28. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ne pénzzel vásárold meg mások tiszteletét, hanem a tiszteletreméltó jellemeddel.
2012. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Semmit sem várnék el, ha valakinek adok valamit akkor azt nem azért adom, mert valamit cserébe elvárok. 24F
2012. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudom,hogy ez egyszeri eset amikor ennyit adsz,vagy már korábban is tömted a zsebét? mert ha az utóbbi,akkor ne csodálkozz ezen.pénz helyet adtál volna neki nevelést,figyelmet,szeretetet,valamint hogy nem adnak ingyen semmit az életbe,(kivéve az előbb említetteket akkor talán nem fordulhatna elő,hogy semmibe vesz! gondolkodj el ezen,és kérdezd meg magadtól,hogy mi az én felelősségem ebben,hogy ezt kapom az utódomtól?!
2012. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A tiszteletért tenni kell, ki kell érdemelni. Nem jár automatikusan sem azért, mert valakinek a felmenője vagy; sem azért, mert pénzt adsz neki.
2012. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem várnék el semmit. Ha valakinek ennyi pénzt adnék, akkor annak jelentős oka lenne. Pl. fontos nekem, érdekel vagy aggódok a sorsáért, stb., stb.

Csak úgy meg nem osztogatok azért félmilliókat, hogy tiszteljen valaki. :) Másrészt meg hatása sem lenne.

2012. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, mert a válaszok megdöbbentőek. Majdnem mindenki zsebre tenné a pénzt a legtermészetesebb módon és sarkon fordulna. Ez szép, mondhatom! Gyerekről van szó /nem a sajátom/, akinek szeretetből adtam volna, de rájöttem, hogy sunyi, hazudik, átver. Pedig még csak 12 éves. Eddig mindent megtettem érte, de nem tiszteli a szüleit /a nevelő apjával is szemtelen, pedig ő szereti/, visszabeszél, ócsárolja a nagymamáját, stb. Szerettem volna, ha ezzel a pénzzel és a kamataival indul 18 éves korában, de meggondoltam magam, mert nem érdemli meg! Csak úgy, viccből pedig ennyi pénzt nem adok neki sem, másnak sem.
2012. júl. 28. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt senki nem írta azt, hogy szó nélkül eltenné.

Azt kérdezted, hogy mit várnánk el. Attól, mert semmit, az még nem jelenti azt, hogy ha én kapnék ennyi pénzt, "szó nélkül" tenném el.

2012. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én szó szerint ezt kérdeztem: mennyi tiszteletet várnál el, stb. stb. De legtöbben tényleg semmit, de ezzel együtt ennyi pénzt se adnának olyannak, aki nem érdemli meg. Vagy kapott már valaki csak úgy, hogy még a legkevesebb tiszteletet sem adta meg az adományozónak?
2012. aug. 8. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!