Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha facebook-on zaklat valaki,...

Ha facebook-on zaklat valaki, feljelenthetem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Facebook-on folyamatosan ócsárol valaki levélben kamuregekről. Már beállítottam, hogy csak ismerős küldhessen levelet, de így állandóan jelöl azokból a fiókokból. Mindig tiltom az aktuálist, de sok van neki.


A kérdésem: lehet ebben az esetben rendőrségi feljelentést tenni (zaklatás vagy egyéb miatt)?

(A facebook "jelentés/tiltás" opcióval nem szeretnék élni, mert úgy hallottam, hogy azt vagy kivizsgálják vagy nem...)



2012. júl. 29. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, ha komoly a zaklatás a leveleket mentsd el meg minden ami bizonyíték! De sokat nem csinálnak vele, lesz egy távolság tartó papírod és, ha megint zaklat akkor megüti a bokáját de max felfügget kaphat meg esetleg pénz bírságot!
2012. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nekem az lenne a fontos, hogy megtudjam ki az.


Hogy egy ismerősöm csinálja az tuti; ha jó a megérzésem, pont egy olyan, aki a szemembe jópofizik.

De bizonyíték hiányában kidumálhatja.

2012. júl. 29. 16:03
 3/16 anonim ***** válasza:

Maximum akkor tudod feljelenteni ha valós életbeli fenyegetés van a levélben, többivel nem fognak foglalkozni, nem a Facebook az élet. Ha meg proxy szervert használ, akkor főleg soha nem fogod megtudni ki az.

Ez nem zaklatás, ez egy semmiség amin te felhúzod magad, tudod a 10 évesek legalja itt éli ki magát. Ha ráhagyod egyszer abbahagyja.

Ilyen volt a Facebook előtt is, igen, akkor is volt iiinternet.

2012. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a levelek természetesen megvannak, de tudok újakat is szerezni, ha visszaigazolom :-)
2012. júl. 29. 16:03
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Engem is zaklattak már, letiltod és kész, én is azt csináltam egyfolytában. Ha feljelented semmire nem mész vele. Majd megunja. Én is jól leordítottam a fejét, megfenyegettem hagyjon békén, különben feljelentem, aztán lásd békén is hagyott.


NEm értem úgy nagy dobra veri mindenki ezt a facebookos zaklatás témát, a zaklatás nem ilyen, ha beszólogat valaki privátban, jaj istenem nagy dolog -.-

2012. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam a ráhagyással és csak simán tiltottam, de nem adta fel.

1 éve tiltottam le idegenek levelét; pár hete újraregeltem, 2 perc múlva megtalált. Sajnos nem egy tizenéves kölökről van szó, hanem felnőttről.

2012. júl. 29. 16:09
 7/16 A kérdező kommentje:

Ötös, nem unja meg ha az, akire gyanakszom, ahhoz túl unalmas az élete, ez legalább egy kis izgalmat visz neki bele.

Visszaírni nem akarok, mert azt élvezné.

2012. júl. 29. 16:13
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
ezért nem facezek...szemét az egész oldal, inkább élek igazi életet virtuális helyett, neked is ez a tanácsom. -Ha zaklat ne vedd figyelembe.
2012. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne foglalkozz vele. Kb. fél másodpercbe telik egy kattintással elutasítani, amikor bejelöl. Ha idegesít, jelentsd a facebookon, ha nem vizsgálják ki, akkor is ugyanott vagy, ahol most, lentebb nem kerülsz.
2012. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egyébként ne egy fb őrültnek képzeljetek el, aki jelölge/visszaigazol mkit vagy ismerkedik is ott. Tök üres az adatlapom, meg a hírfolyamom. Senki sem írhat rá és én sem írok. Lájkolni sem szoktam semmit.


26/L vagyok

2012. júl. 29. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!