Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kommuna vagy hasonló zártabb...

Kommuna vagy hasonló zártabb közösség létezik magyarországon?

Figyelt kérdés
ha valaki tud ilyenről, vagy hasonlót keres, új életet akar kezdeni, elvonulni ...stb

2012. júl. 30. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de érthető okokból nem hirdetik magukat. És válaszolni se tudnak, hiszen nincs net :)
2012. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én csak egyről tudok,ott krisnások élnek. Nem tudom,mennyire számít neked a vallás. Egy riportfilmben láttam,azt hiszem "Angi jelenti" volt a címe. Ha rákeresel,lehet fenn van valahol.
2012. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen Angi jelentiben voltak a Krisnások. MTV videótárban fent van az összes Angi.
2012. júl. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

abban a vallásban egyáltalán nem hiszek és egybként ők számomra nagyon kirakatszerűen csinálják az egészet.

én olyat keresek, vagy csinálnék, ahol az emberek ne reklámozzák magukat, nem akarnak pénzt keresni ebből, hanem magukat életben tartani és minél önállóbb közösségben.

amiben nem a munka és a siker adja meg a becsületet. amiben valami többlet szabadságot találhatna az ember.

2012. júl. 30. 22:53
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Á,csak eszembe jutott még egy,de azt hiszem számodra ez sem lesz az igazi :) Dobogókőn van egy Shaolin falu.

Az ökofaluk nem olyanok,mint amilyet Te keresel? Ezek egyre elterjedtebbek manapság. Elég szegényes az ismeretem e téren,de szerintem ilyesmit keresel,nem? Ha beírod a google-ba,biztos találsz ilyet valahol.

2012. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nehéz ügy.


A társadalmi elvárások és a konformitás elől próbálsz menekülni, ugyanakkor te is komoly követelményeket támasztasz a leendő jövőddel kapcsolatban. Ha tényleg ki akarsz lépni a társadalom mókuskerekéből, akkor erősen revideálnod kell az elképzeléseidet. Igazából az lenne a jó, ha te magad alapítanál ilyesmit, de erőforrások híján ez közel lehetetlen. Végső megoldásként elutazhatsz egy harmadik világbeli országba, lesz ami lesz alapon.

2012. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ti, akik látjátok ezt a mókuskereket valamennyire kívülről is...miért alkusztok meg, miért nem akar senki ellentmondani ennek a rendszernek?

itt most nem a lehetséges vagy lehetetlen célokról beszélek, hanem valaki valamit gondol, akkor miért meg mégis a mindig a régi, de biztonságosban?

így semmi értelme az életnek

2012. júl. 30. 23:51
 8/11 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy az emberek, akik változtatni akarnak, mint ahogy te is, több alapvető hibát követnek el:

1, nem tudnak összefogni. (Itt is mindenkinél első az önérdek, persze ezt lehet álcázni amíg nincsenek komoly problémák.)

2, azt hiszik, hogy 1-2 dolgot elegendő megváltoztatni, és akkor minden nagyon szuper lesz. (Pedig amíg a természetet, az állatokat és az embereket kihasználják / megölik / pusztítják, ugyanazt csinálják, mint a többiek, csak kicsit lájtosabban, és jobb minőségű élelmiszert fogyasztanak.)

3, Nincs bennük sem tolerancia azokkal szemben, akik nem olyanok, mint ők.

Éppen ezért a vallási közösségek szigorúak és zártak, de működnek, csupán gondolkozni nem szabad, mert akkor mehetsz amerre a szemed lát. A többiben is így van, csak ott nem ennyire nyilvánvaló. A legtöbb öko-bio közösség csupán kirakat (fő bevételük a táboroztatás és a turizmus), vagy emberek laza szövetsége egy faluban, amely így csak bizonyos értelemben lehet csak más, azaz visszatértünk a kettes ponthoz.

Ezen az oldalon tájékozódhatsz:

[link]

2012. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Julie S ***** válasza:
47%

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de a legutóbbi kommentedre már reagálnék.

Nekem például nincsen lehetőségem egyik pillanatról a másikra megváltoztatni az életem. A gondolkodásmódom változóban van, a környezetemet is igyekszem "fertőzni" új gondolatokkal és az életemet is próbálom olyan irányba terelni, hogy később olyan legyen, amire vágyom.


Sok idő kell még ahhoz, hogy az emberek felismerjék, hogy a kisebb, összetartó közösségek nyújtotta biztonságot (szabadságot), semennyi pénz nem válthatja ki. Mi olyan időszakban élünk, amikor sokat tehetünk azért, hogy a jövő generációk majd újra élvezhessék az életet, de mi már nem biztos, hogy sok gyümölcsét látjuk majd a munkánknak.

2012. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

igen, látható, hogy egyre többekben érik meg az akarat egy másmilyen életre, életmódra; és igen 2 véglet van: vagy teljes szakítás a régivel vagy lassan váltani.

nem mondhatjuk egyikre sem, hogy könnyebb vagy nehezebb, mert mindkettőben óriási áldozatokat kell hozni, hosszútávon és rövidtávon egyaránt. sőt az sem biztos hogy egy kis közösségben könnyebb lenne, mint magányosan.

minden ember maga tudja..már amennyire tudja, vizsgálja egyáltalán a lehetőségeit.

én személy szerint egyedül képtelen vagyok kiszakadni, még akkor is ha a természetes a gyökeres szakítás lenne számomra.

ezért keresek másokat, együtt erősödni az akaratban és a tettben is, senki ne hagyja magát elnyomni, ha arról van szó, hogy egy általa jobbnak vélt jót akar megvalósítani, mint a többiek

2012. júl. 31. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!