Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Joggal érzem, hogy átvertek?

Joggal érzem, hogy átvertek?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden összefoglalni. Nem most történt, de nemrég aktuálissá vált az ügy. Van egy barátom (nevezzük mondjuk X-nek), akivel nem ugyanabban a városban lakunk, s még tavaly novemberben kitalálta, hogy bulizzunk már együtt Szilveszterkor, ám ezúttal az én városomban. Ezzel tulajdonképpen két probléma volt, az egyik az, hogy én családi okok miatt nem ígérhettem biztosra, hogy tudok szállást biztosítani, a másik meg az, hogy a városban, ahol lakom, nem igazán van olyan ismeretségi köröm, akikkel eljárhatnék bulizni, így nem is nagyon szoktam. Van ugyan egy itteni jó barátom is (továbbiakban Y), akivel végül is hármasban elmehettünk volna valami szórakozóhelyre, de X-nek nem volt kedve, mondván, nem kedveli (holott személyesen nem ismerik egymást). Ez a lehetőség tehát ki volt lőve, viszont a városba, ahol meg X lakik, az ottani barátaim 2 házibuliba is hívtak. Mondtam is X-nek, inkább azok közül válasszunk, mert így a társaság, a hely, és még a szállás is megoldott, egyszerűbb lenne. De ő valamiért nagyon ragaszkodott az én városomhoz, igazából nem értettem akkor még az okát. Egy közelmúltbeli vitánk gondolkodtatott el. A városban, ugyanis, ahol meg én lakom, X-nek is van egy barátja, csak sajnálatosan őt meg én nem szívlelem, nem szimpatikus. Komolyabb bajom nem volt vele, de az igazat megvallva nem akartam, hogy találkozzunk (ezt X is tudta). De mivel az az illető házibulit rendezett, ami csak jobb szórakozásnak ígérkezett, mint kettesben elmenni valami szórakozóhelyre, végül magam javasoltam, hogy abba a buliba menjünk, mert nem láttam jobb megoldást, úgy voltam vele, nem pusztulok bele, ha el kell viselnem azt az illetőt.


Ez eddig rendben is lenne, a csavar ezután jött. Nemrég ugyanis X a fejemhez vágta, hogy igazából már rég le volt beszélve az itteni barátjával, aki nekem nem szimpi, hogy nála bulizik, még mielőtt egyáltalán felvetette volna nekem, hogy bulizzunk együtt mi ketten. Egy pillanatig azt hittem, ezt csak bántásból mondja, de most, hogy jobban belegondolok, ha ez igaz, akkor ez magyarázat arra, miért ragaszkodott annyira ahhoz, hogy az én városomban legyen a buli, annak ellenére, hogy tudta nagyon jól, én itt nem tudok igazán jó bulit találni.

Viszont, ha így van, akkor azzal, hogy azt mondta nekem, találjunk ki együtt valamit, holott ő akkor már rég tudta, hogy hol fog bulizni, azzal gyakorlatilag csak azt az érzést akarta kelteni bennem, mintha lenne nekem is beleszólásom a dologba, és közben arra számított, hogy a végén, jobb híján úgyis oda megyünk mindketten, ahova ő akar. Nem?


Namármost, emiatt én úgy érzem, hogy igencsak át lettem baszarintva! Szerintetek jogosan? Úgy érzem, nem volt velem őszinte, amit azért nem értek, mert ha azt mondta volna, hogy ő már meg van hívva egy buliba, de tudja, hogy én nem kedvelem az egyik résztvevőt, mégis szeretné, ha én is mennék, ugyanúgy mentem volna. Tehát ebből a szempontból mindegy, abból viszont nem, hogy X őszinte volt-e, vagy sem, és talán tudatosan, előre kitervelten manipulálta az eseményeket. Minél többen írjatok véleményt, lécci! És köszönöm, ha végigolvastátok, remélem, sikerült érthetően megfogalmaznom.


2012. aug. 8. 15:24
 1/4 TroLĹprOOF válasza:
Én végigolvastam, szerintem teljes mértékben igazad van.
2012. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 _Jessy_ ***** válasza:
Azért számít az is, hogy miért nem kedveled. Rosszat tett neked? Ha nem, akkor is "át lettél verve" (én inkább úgy mondanám, hogy cseles :D ). Minden esetre miért kellene elviselnie a barátodnak azt, hogy te nem szimpatizálsz a (ha jól értettem egy régi) haverjával? Miért kell cselhez folyamodnia azért, hogy együtt bulizhassatok? Ha ártott neked / rossz hatással van a barátodra, akkor rendben, hogy nem komálod, de ha nem így van, akkor szerintem te is hunyó vagy az ügyben.
2012. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

TroLĹprOOF, köszi a választ! :)


_Jessy_:


Ártani igazából nem ártott nekem, talán nem is a "nem kedvelem" volt a megfelelő kifejezés. Csak nem volt annyira szimpatikus, hogy találkozni akarjak vele. Ezt a barátom is tudta, mert eredetileg úgy volt még a buli előtt pár hónappal, hogy én azzal az illetővel kettesben találkozom, de aztán lemondtam. Megvolt rá az okom, de nem utáltam, vagy ilyesmi, mondjuk úgy, inkább csak nem voltam rá kíváncsi. A barátom pedig tudott erről az esetről, gondolom, ezért csinálta, azt, amit, de nekem soha nem hozta szóba, hogy úgy akarna bulizni, hogy mi hárman együtt... A bajom igazából az egésszel az, hogy én eddig azt hittem, mindent meg tudok beszélni vele, őszinte hozzám. Ezt is meg tudtuk volna oldani, nem kellett volna "cselhez" folyamodnia, mert így viszont nem érzem korrektnek a viselkedését... A kérdést is azért tettem fel, mert az óta az eset óta sajnos máskor is megfordult a fejemben, hogy lehet, nem teljesen őszinte velem.

2012. aug. 8. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Én inkább azt érzem ebben a dologban, hogy X oda akart menni bulizni, de nem tudott szállást magának. Ezért kapott elő téged, mint lehetőséget...elég csúnya dolog.
2012. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!