Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikaiak csak Amerikáról...

Az amerikaiak csak Amerikáról tanulnak földrajzórákon?

Figyelt kérdés

Vagy tíz éve egy műsorban egy riporter megkérdezte a külföldi országban élőket, hogy mit gondolnak Magyarországról. Volt köztük egy amerikai is, aki visszakérdezett meglepetten: Magyarország? Az meg hol van? Ázsiában?

Nem gyerek volt, hanem fiatal felnőtt.

Britney Spears 16-17 évesen nem tudta, hol van Ausztrália.

Egy amerikai kvízműsorban egy szőke valami butaságot mondott Európáról. Valami olyasmit mondott, hogy Európa egy nagy ország, fővárosa Párizs.



Félreértés ne tessék, nem nézem le az amerikaiakat, csak furcsállom, hogy földrajzból nem valami kitűnőek. Olyan érzésem van, mintha el akarnák zárni őket a külvilágtól.



2012. aug. 9. 08:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

De ennyiből minden nép elkezdhetné mondogatni, hogy őket miért nem tudja mindenki...

Nem kéne annyira odalennünk magunkért, el kell fogadni, hogy Magyarország számukra egy porfészek, nem meglepő, hogy nem ismerik.

2012. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Nem azzal van a baj, hogy nem tudják hol van Magyarország, hanem azzal, hogy nem tudják, hogy létezik! Holott rengeteg magyar él Amerikában, a fele a NASA-nál, a fele meg a filmiparban dolgozik. Ne akarjatok már annyira hozzáértők lenni, legalább akkor a témához illően válaszoljatok!"


- Akkor ezek szerint nem nagyon terjesztik a jóhírünket. :) Vagy legalábbis nem nagy sikerrel.


Amúgy túlzás, hogy ne tudnák, hol van Magyarország. Másrészt egy tőlem egy középiskolás finn lány kérdezte meg egyszer, milyen nyelvet beszélünk itt. Ja, és azt hitte, Isztanbul a főváros. Szóval tudatlanok mindenhol vannak.

2012. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Amúgy valamelyik Alien filmet is magyar ember rendezte: Antal Nimród, és nem volt meghirdetve sehol, hogy mekkora dicsőség ez nekünk, magyaroknak. Nem akarják, hogy büszkék legyünk magunkra, akkor nem lennénk jó rabszolgák.
2012. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Amúgy valamelyik Alien filmet is magyar ember rendezte: Antal Nimród, és nem volt meghirdetve sehol, hogy mekkora dicsőség ez nekünk, magyaroknak"


eléggé hirdetve volt, olvasni is csomó helyen lehetett róla a neten, meg a híradóban is volt hírként.

2012. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ja, meg egyes találmányainkat sem ismerik. Andrew Stanton nem tudta, hogy a Rubik-kocka magyar és berakta a WALL-E-be. Csak az interjún tudta meg és meglepődött.


Ami az alienes filmet illeti, a negyedik részben kifelejtették H.R. Giger svájci művész nevét, amin nagyon felháborodott. Jogosan.

2012. aug. 9. 21:25
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ja, meg egyes találmányainkat sem ismerik."


- Jó, akkor sorold fel a következő találmányok feltaláloinak nemzetiségét:

* gumicukor

* fogkefe

* elektromos gitár

* bicikli


Szerintem nem olyan egyszerű ez.

2012. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem érti senki sem a lényeget?Jöttök itt a példákkal,bicikli,államok,blabla,nem az a kérdező baja hogy nem intellektuális zsenik,hanem azt hogy NEM.TUDJÁK.HOL.VAN.AUSZTRÁLIA!!!!AUSZTRÁLIA!MEG EURÓPA!

Most őszintén mindenki gondolkodjon el,te ugye be tudnád jelölni hol a frászban van Japán?Vagy Spanyolország?Afrika?Naná.Miért?Mert általános iskolás tananyag.Ponty.

Párszor beszélgettem neten amerikaiakkal,volt pár szó egy spanyol nyaralásomról,és mondja hogy meglátogathatnám.Mondtam hogy hát azért az Atlanti-óceánon nehéz átúsznom.Ő totálisan ledöbbent,és közli velem hogy csak pár km-re van tőlem.Éééés tovább ezt nem ragoznám,kisült hogy azt hitte MEXIKÓ egyenlő Spanyolországgal -_-

Volt még pár ilyen,nem tudta mi az a Kanada,nem értette meg hogy Amerika a kontinens neve és USA az ország,és volt aki azt hitte Németország még mindig náci -_-

Egyszóval ELEMI dolgokról nem tanítják ott a gyerekeket.Elemi az hogy ki találta fel a gumicukrot?Nem.

Kötelező tudni?Nem.Magyar találmányokról kötelező tudni?Nem.Alapvető földrajzi tényekről amiket egy kisiskolás is megért,kötelező tudni?IGEN.Deee valamiért nem megy.

Másrészről pedig nem értem miért kéne pont rólunk tudniuk az összes ország közül.Előzőnek ebben igaza van,ha megkérdeznének titeket,nem tudnátok sok külföldi találmányt mondani a magyarokon kívül.Jó-jó jók vóóótunk a gondóóókodásban,de nem mi találtuk fel a világegyetemet.

2012. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

utolsó válaszadó: az amerikaiakkal való beszélgetésed nem lepett meg annyira, hogy nem is tudták, hogy ez meg az hol helyezkedik el. Meg ahogy veszem észre, történelemből se tanítanak valami sokat. Gondolom, azt sem tudják, hogy Kolumbusz előtt jártak már Amerikában, mint pl. a vikingek. Ezt bizonyítják a viking kunyhók.


De azért vannak olyan amerikaiak, akik jól ismerik az egyes országokat és annak népeit, kultúráit, történelmeit. Egy műsorban egy amerikaitól megkérdezték a Deák Ferenc téren, hogy mit gondol rólunk. Azt felelte, elég szomorúak vagyunk. Sőt, tudott a kommunista időszakunkról is.

Na, az már valami. Biztos ő nem akart olyan tájékozatlan lenni, mint a társai, ezért sokat olvasott, tanult. Vagy az is lehet, hogy sok külföldivel találkozott a hazájában és rengeteget beszélgetett velük.

Én is találkoztam tavaly 2 amerikaival, akiknek segítettem az útbaigazításban. Nagyon tetszett nekik Budapest. Kérdeztem tőlük kedvesen, honnan hallottak Magyarországról. Azt felelte az egyikük, hogy azt tervezgette a párjával, hogy Európába kéne utazni kikapcsolódni, de nem tudták eldönteni, melyik országba menjenek először. Betértek egy könyvesboltba útikönyvek után nézelődni, így találtak rá a mi kis hazánkról szóló könyvre. A képeken levő épületek megtetszettek nekik, így Magyarországot választották.

2012. aug. 11. 09:47
 19/21 anonim ***** válasza:

"Te sem hiszem, hogy minden amerikai várost, vagy akár államot betéve ismersz, vagy ne adj' Isten, minden afrikai kis országról tudnál mondani valamit. Mert nekik mi ilyenek vagyunk, tetszik, nem tetszik, ez az igazság."


Én pl. elővettem egy Atlaszt, és végignéztem az összes államot, és max 1 vagy 2 nem volt ismerős korábbról valahonnan. Tévéből, könyből, atlasznézegetésből, De ugyanez volt a helyzet Németországnál, a 100 000 főnéél nagyobb városok nevének a végigolvasásakor a Wikipedián. Holott nem bújom állandóan az atlaszt, és zseni sem vagyok, bár az átlagnál okosabb vagyok...

2012. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az vesse az amerikaiakra az elso kovet, aki tudja az osszes allamot Amerikaban.
2014. jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!