Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyultok a szerbek...

Ti hogy viszonyultok a szerbekhez? Ha megismernétek egy szerb származású embert, lennének vmilyen előítéleteitek vele kapcsolatban? Ha igen, akkor mik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sosem általánosítok,vagyis próbálok nem.Azonban egy magyar ember tudatosan-tudat alatt ellenszenvet képes táplálni egy szerb iránt(nem jogtalanul).De ez inkább egy román-szlovák nemzetiségű embernél jellemzőbb esetünkben.
2012. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szerbeknek van egy tipikus balkáni mentalitásuk, ami az erőszakkultuszra van kihegyezve (kb. mint a latin-amerikaiaknál). Ettől függetlenül bírom őket, nekik legalább még van tökük.
2012. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)) Szerb csajokról is ez a véleményetek???:))
2012. aug. 10. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak magyarországi szerbekkel találkoztam (volt barátom és családja). A srác 15 éve élt itt, Szerbiában született, de Londonban és Pesten nőtt fel, abszolút mentes volt a balkáni mentalitástól, nem volt erőszakos ember. A családjával sem volt semmi gáz, csak hogy nem voltak hajlandóak magyarul beszélni velem, ezt nagyon bunkó dolognak tartottam, és tartom most is. Összességében, ez az egy család pozitív csalódás volt, sokkal rosszabbra számítottam. :)
2012. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek és magyarországi szerbek, azok maffiózók. :)
2012. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Waff ***** válasza:

Én is szerb vagyok....de nem vok maffiózó....sajna :D

De én nem itt születtem,tehát ehte szerb vok.

2012. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kini :)) ***** válasza:
Nekem akkora bajom nincsen velük, mint pl: a románokkal, akik legszívesebben kinyírnának minket egyesével. Azért lehet, hogy lennének előítéleteim, mert sokszor lehet hallani, hogy verik a magyarokat a délvidéken, meg ilyenek. De gondolom, ott is vannak normális emberek, és kevésbé normálisak is :D
2013. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!