Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan bántak a Magyar Királys...

Hogyan bántak a Magyar Királyságban a nemzetiségiekkel?

Figyelt kérdés
Főleg a románok, szlovákok, szerbek érdekelnek ebből a szempontból.

2012. máj. 26. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
A szlovákok agymosott elszlávosított magyarok.Akkoriban még a teljes területe ide tartozott Szlovákiának.
2012. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a románok meg ellatinosodott magyarok? Na ne vicceljünk már...


Amúgy a Magyar Királyságban mikor? Kicsit pontosítani kéne a kérdést!

2012. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon tág időintervallum, Magyar Királyság 1000 és 1945 között létezett. Az 1800-as évekig még nem bontakozott ki a nacionalizmus, így a nemzetiség nem befolyásolta senkinek a helyzetét. Utána az egy politikai nemzet elve alapján a magyar vezetőréteg álláspontja az volt, hogy a nemzet nem egy etnikai-nyelvi képződmény, hanem csak az számít nemzetnek amely nép képes önálló államot létrehozni, ez alapján a Magyar Királyság területén két nemzet volt, a magyar és a horvát. A többi nemzetet pedig érdekegyesítés útján kívánták beemelni a magyar nemzetbe. A forradalom vége felé 1849-ben elfogadott nemzetiségi törvény szerint a nemzetiségek számára a közigazgatás és az oktatás alsó és középső szintjén lehetővé vált az anyanyelv használata. Aztán a kiegyezés után is elfogadtak egy hasonló törvényt, alapíthattak szervezeteket, pénzügyi alapokat stb. Amit nem kaptak: területi autonómia. Európában itt voltak a leghaladóbb nemzetiségi törvények és ez nem vicc, mondjuk ez létszükség is volt, mivel a lakosság kb 50%-a volt magyar a kiegyezés korában.
2012. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam egy ilyen könyvet . Mint azt megtudtam az osztrák-magyar monarchia alatt az osztrák volt a főnök.A magyar nagyobbra akarta tartani magát ,de az osztrákok már Mária Terézia alatt elakarták "németesíteni " a magyarokat. Csak egy osztrák tartománynak tartották a magyarokat.Akkor mik lehettek a szerbek,románok,horvátok,stb.?! Lényeg a lényeg a szlovákok nem lehettek annyira elnyomva mert nagyobbrészt ott magyar lakosság volt .Ma is romániában,szlovákiában olyan magyar öregek élnek akik letagadják azt ,hogy magyarok pedig azok .Ugyanis a trianon után a szlovákiai magyarokat erőszakkal telepítették ki ,munkatáborokba küldték vagy megölték őket ( ezt is olvastam). ÉS azért hozzátenném csak mi voltunk olyan bátrak ,hogy fellázadtunk és mint az az osztrákok oly sürgősen feledni akarták csak orosz segítséggel tudtak minket leverni! Képzeljétek el egy (a birodalomhoz képest) kis országot csak két birodalom tudott visszaszorítani! Attól függetlenül a horvátok ténylegesen le voltak szorítva ,hisz ott akkor és most is nagyon kevés magyar élt. Erdély pedig István királyunk óta a magyaroké volt (Gyula nagyapjától ) ennyi :)
2012. júl. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én NÉPEM-mel szemét módon bántak.. (félig roma vagyok)...erőszakos asszimilációs törekvések Mária terézia részéről, vagyis nem házasodhattak maguk között, meg volt tiltva a nyelvhasználat, és az életmódot is kritizálták.. kötelezővé tették a letelepedést, vándorló életmód nem tetszett az akkor vezetőségnek..mindent megtettek azért hogy NÉPEM az identitását elveszítse..durva, erőszakos aljas bánásmód...
2012. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Látod, régen is a gond volt csak a NÉPED nagy részével.
2012. aug. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdés nem a miért, hanem a hogyan..? Nem tudom te mit szólnál hozzá, ha egy idegen környezetben téged erőszakos módon próbálnának beintegrálni, elvennék a szokásaidat,kultúrádat,magyarul se beszélhetnél többé. Sőt még azt is megtiltanák hogy a sajátjaid közül válassz magadnak házastársat, rád erőltetnék az asszimilációt.Gondolom nem tetszene...
2012. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!