Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni a szomszéd...

Mit tudnék csinálni a szomszédaimmal? Már nem nagyon bírom tovább.

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már...

Egyfolytában arra kelek fel éjjel 2-kor, hogy üvöltöznek egymással (egy idősebb házaspár lakik fölöttünk). Lecigányozzák egymást, illetve egymás felmenőit szídják, de úgy, hogy még a kocsis is elpirulna kínjában. Van egy 9 éves öcsém és tőlük tanulta meg a csúnya szavak 80%-át. Volt olyan is, hogy annyira kiabáltak, hogy az öcsém síra riadt fel rájuk, aztán órákba telt, mire megnyugodott. Múltkor dühömben felkopogtam hozzájuk, másnap meg mindketten olyan buták voltak, mint a föld. Nem köszöntek, semmi. Még az öcsémmel is bunkók voltak.


Ennek ellenére viszik a mi kertünkből az almát meg a körtét kérdezés nélkül. Hiába megyünk ki pl ruhát teregetni (hogy lássák, hogy ott vagyunk), az öreg simán odamegy és leszedi. Meg ha jönnek át az unokák, az az első dolguk, hogy mennek almát meg körtét szedni (tegnap a gyerekek letaposták a málna csemetéket, amit apu ültetett, pedig meg volt jelölve láthatóan, hogy ott vannak).


És állandóan szídják a kutyánkat. Egyfolytában arra panaszkodnak, hogy éjjel nem tudnak aludni miatta, és hiába mondom nekik, hogy a mi kutyánk éjszaka bent alszik a lakásban, tehát nem ő az, aki miatt nem tudnak aludni. Nappal meg kell kötnünk szerencsétlen állatot (nem szobakutya, nem tarthatjuk egész nap a lakásban) azért, mert a szomszédok járnak össze-vissza, hozzák az idegeneket meg nem tudom én. Hetente buliznak, lerészegednek. Volt már olyan is, hogy az öreg hasbarúgta a kutyánkat és még ők voltak felháborodva rajta, hogy a kutya vissza akarta kapni. Azt hangoztatják a faluban, hogy milyen veszélyes állat, meg hogy mindenkit megharap (azt persze nem említik, hogy az unokáik egyfolytában dobálják kaviccsal meg féltéglával). Rengetegszer hoznak ide idegen kutyákat is (ugye az elkényesztetett unokák kutyusa...) és mindig a mi kutyánkra van rászólva, ha valamelyik idegen állat odamegy és marakodni kezdenek.


Nem tudom mit tehetnék velük. Velem nem mernek szemtől szemben kötözködni, mert tudják, hogy simán orrba vágom az összeset, de attól még mennek a pletykák rólam, meg a családomról.

Érdekes módon arról nemm egy a pletyka, hogy az ő családjuk rengeteg pénzzel tartozik nekünk.


Mit tehetnénk? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2012. aug. 11. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
mondjuk nem kötöd meg a kutyát és jól megharapja, ha a kertedbe téved.
2012. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel őket. Akár éjszaka, ha balhéznak, hívd ki rájuk a rendőrséget. Akkor majd befogják.
2012. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves Audrey80


Sajnos muszáj, mert már többször is fel voltunk jelentve miatta. Elvileg a szomszédok látták, hogy megtámad valakit...Közben meg még soha senkit nem támadott meg. Legalábbis abban az időpontban, amikor állítólag látták, éppen itthon voltunk és mosdattuk szerencsétlent, mert belefejelt a sáros vízbe.


ma 16:59

A rendőrök nem jönnek ki ilyen miatt (mert "messze" vagyunk a várostól). Az önkormányzatnál tettünk egy ilyen bejelentés féleséget, de tulajdonképpen lesz*rták.


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. aug. 11. 17:06
 4/8 anonim ***** válasza:
ha megtámad valakit, annak nyoma kellene, hogy legyen, nem? A saját kertedben azért ne kelljen már megkötni, ez vicc. Inkább vennék még kutyát. És kőfalat emelnék, az lenne a legjobb...Sajnos ha a rendőrség nem véd meg, önbíráskodás elfajulhat :( Ez borzasztó.
2012. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Audrey80

Azt a valakit, akit elvileg a mi kutyánk harapott meg, tényleg megharapta valami. Tehát így volt nyoma...De nem a mi kutyánk volt. Utólag kiderült, hogy róka volt, mert kint aludt részegen az érdőben. De ez kb senkit sem érdekel, mert a szomszéd még mindig azt állítja, hogy a mi kutyánk volt. És akárki jön hozzánk, lefut és rögtön mondja, hogy "Jaj vigyázzon, harapós a kutya...Majd én beengedem, mert úgy nem bántja."

A baj meg az, hogy közös a kert, mert ugye ilyen társasház féleségben lakunk.

Tényleg nem tudom, hogy mit csinálhatnánk.

2012. aug. 11. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ilyesmire nem lehet általában választ adni, sok függ a konkrét körülményektől. Nem igaz általában, hogy nem lehet szabadon egy kutya.

De bekerített részen kell lennie, nem szabadulhat ki, és a bejáraton fel kell tüntetni, hogy harapós kutya.

Nem mindegy, hogyan jelenti az ember a rendőrségen, önkormányzaton. És minden ilyennek van felettes szerve. Korrekt, teljes körű, részletes feljelentést kell tenni, bizonyíték legyen. Az éjjeli hangoskodást fel lehet venni, időponttal együtt (pl. egy rádió éppen pontos időt mond a háttérben).

Lopásért is lehet feljelentést tenni. Ha a jelenlétedben teszik, le lehet fényképezni.

Azt nem értem, ilyen körülmények között miért tartoznak nektek (mi vitt rá, hogy kölcsön adj).

Magamat nem tudom elképzelni hasonló helyzetben, mert nem is engedtem volna idáig fajulni a dolgokat.

2012. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves ma 17:21!


AMikor kölcsön adtunk nekik (jó 3-4 éve), akkor még nem volt ilyen rossz a helyzet. Ha szépen szóltunk nekik, abbahagyták (igaz 1 hétre rá ugyanúgy veszekdtek).

Az önkormányzatnál mondtuk, hogy nem tudunk aludni. Az egész család egyfolytában fáradt, hiába szólunk nekik...stb. És azt gondoltuk, hogy a polgármester majd elbeszélget velük (elég kicsi a falu, mindenki ismer mindenkit). Ez azonban nem történt meg, illetve, ha mégis, akkor a szomszédok nem vették komolyan.


A ház körül van kerítés, csak egyetlen egy rész van (a hátsó kernél), ahol ki van hagyva egy rész. De az nem a mi területünk (hanem a szomszédé), szóval nem tudunk vele mit csinálni. Az az egyetlen hely, ahol esetleg kiszökhet a kutya. De egyáltalán nem harapós, ugatni ugyan ugat, de melyik kutya nem?

Az öreg mindig részeg, szóval nem tudom, hogy almalopásért fel tudnánk-e jelenteni. Egyébként meg amikor anyám szólt neki, hogy ezt azért nem kellene, gyakorlatilag a szemébe mondta, hogy mi meg az ő zöldségeit lopkodjuk mindig. Ami egyáltalán nem igaz. Soha semmi nem hiányzik a kertjéből, mégis ilyeneket hazudik.


Legutóbb az történt, hogy megráncigálta az öcsémet, amiért elesett, a virágágyásban (amit a régi járda helyére ültetett az idióta). Anyuék nem voltak otthon és nem is tudnak róla. Én viszont odamentem hozzá és leüvöltöttem a fejét, hogy ha mégegyszer hozzáér az öcsémhez, megölöm. Engem is megráncigált gyerekkoromban ugyanez miatt.


Sokáig már nem bírjuk, szóval szerintem tényleg az lesz, hogy felvesszük az éjszakai üvöltözéseket.

Mert sajnos elköltözni nincs pénzünk.

2012. aug. 11. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:
mamámnál is hasonló a helyzet. amióta papa meghalt a cigók folyton bemennek a kertbe(el van kerítve,szóval átmásznák) lelegelik a gyümölcsfákat, a krumplijából főzik kb vacsorát.( elég szegények a szomszédok) amikor meg mamám szól nekik ,akkor felpofozzák. loptak már sok mindent, de a rendőrök se tudnak mit csinálni. ez olyan mintha büntetlenül lophatnak, bánthatják :(
2012. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!