Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a Burger kingben, mekiben...

Ha a Burger kingben, mekiben vagy egyéb gyorséttermeben dolgozik valaki, akkor szabad innia?

Figyelt kérdés
Természetesen arra a folyadékra (víz, tea, gyümölcslé) gondolok, amit magával visz. Ugye ezt nem veszik el tőle? (mert pl. mobilt igen)
2012. aug. 19. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Én régebben a Burger Kingben dolgoztam, természetesen szabad volt inni :) Sose vettek el semmit, de persze benne volt a szabályzatban, hogy pl. telefon és pénz munka közben nem lehet nálunk, de azt sem elvették, hanem be kellett tennünk a szekrényünkbe, vagy aki akarta, odaadhatta valamelyik menedzsernek, hogy tegye be az irodába (én inkább ezt az opciót választottam, miután egyszer valamelyik kedves kollégám lenyúlt tőlem párezer forintot hónap végén).

De inni nyugodtan lehetett, eleve úgy volt a rendszer, hogy az üdítőket is lehetett inni általában, ha nem volt durva hiány leltárnál, de alapesetben csak a szódát volt szabad fogyasztani, de ilyen ritkán volt. De aki nem akart ilyen szénsavas izéket inni, az nyugodtan vihetett magával üvegben akármit. Nálunk a konyha mögött volt egy kisebb helység, ahol ebédelni is szoktunk, ott tettük le az ilyen cuccokat is, papírzsepit, innivalót, saját poharat, a dohányosok a cigijüket, stb.

Amúgy a mobilra visszatérve, csendben megsúgom, hogy azért a legtöbb embernek ott volt a zsebében, csak némára állítva, mert mondjuk kajaszünetben én vígan telefonáltam :)

2012. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!!! nagyon hasznos volt!

lenne még egy kérdésem: 4 órás munkára lehet a Burger kingbe menni? mondjuk reggel 8-tól délig.

2012. aug. 19. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet, de étterme válogatja, hogy kire és milyen időtartamban van szükségük. De amúgy igen, van rá lehetőség, de én úgy láttam, hogy a négyórásokat inkább a csúcsforgalomhoz szeretik beosztani.
2012. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm ez félig-meddig egy jó hír:D

csúcsforgalom kb mikor van? és igaz az, hogy szeretik ott tartani a dolgozókat a munkaidő lejárta után? (fizetés nélkül)

2012. aug. 20. 06:28
 5/7 A kérdező kommentje:
bocsi a tudatlanságomért, de én nem szoktam ott enni, ezért csak innen-onnan tudok infókat:)
2012. aug. 20. 06:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos, nem tudok az ország minden BK éttermére vonatkozó információkkal szolgálni, mivel én csak kettőben dolgoztam, azt se mostanában :) De a csúcsforgalom ezeken a helyeken rendszerint ebédidőben volt, azaz 11 és 14 óra között jöttek nagyon sokan. Reggelente rendszerint pangás volt, bőven elég volt, hogy a nyitós műszak kipakolászott, és közben kiszolgáltak egy-két reggeliző embert. Én ugyan nyolc órában dolgoztam, de sokáig én is úgy jártam, hogy délelőtt tíztől délután hatig. Utána inkább átmentem esti műszakba, úgy többet kerestem :)

Hogy ott tartják-e az embereket, ez megint csak olyan, hogy a vezetéstől függ, jól van-e szervezve az egész. Nálam is úgy volt, hogy tudtam, ha xy van bent, akkor még tuti kitalál valamit háromnegyed hatkor, mert akkor esik le neki, hogy ha én elmegyek, akkor egy emberrel kevesebb, és senki nem fog ráérni megcsinálni, de ha yz van bent, akkor már időben el tudok menni, mert a fejében van az egész beosztás. Meg persze megvoltak azok az emberek, akik mindig időben elmehettek, pl. akinek a gyerekéért kellett mennie az oviba, akinek meg "semmi dolga nem volt", azt nem volt olyan fontos időben hazaengedni. Jó, egyébként ha szóltam, hogy most aztán tényleg egészkor én már lent leszek az öltözőben, mert megy a vonatom, akkor nem volt ezzel gond.

De mivel én nagyobbik részben zárós műszakban dolgoztam, ott evidens volt, hogy amíg nem pakoltunk el mindent, addig senki nem megy sehova. Ha jó volt a zárós csapat, akkor fél óra alatt elpakoltunk (tehát még bőven munkaidőn belül), ha nem volt jó a csapat, akkor simán ráhúztunk egy órát is. De az egyértelmű, hogy nem lehet otthagyni mindent a gányban :)

2012. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem:)

csak nekem ez 1 éves munka lenne, most, hogy nem vettek fel, 1 évig tanulnom kell (2 emelt érettségi, 1 nyelvvizsga) plusz még edzésre is járok, ezért nem lenne mindegy, hogy mikor engednek el. de biztos meglehet beszélni velük.

2012. aug. 20. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!