Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Punk, goth és egyéb extrém...

Punk, goth és egyéb extrém kinézetű emberek, milyen atrocitások érnek titeket?

Figyelt kérdés
Hogyan tudjátok feldolgozni?

2012. ápr. 12. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én rocker vagyok, 27 éves leszek ősszel. Mostanában átlagosan öltözöm (farmer, póló, sportcipő), de 19-22 éves koromig goth cuccokban jártam. Egyszer ért atrocitás, egy csoport hiperpigmentált emberke szólt be, hogy "Nézmá' egy büdös g*ci rockerk*rva!" Máskor pedig végigmértek az emberek a buszon, metrón, villamoson, boltban. De nem törődtem velük. :)


27/L

2012. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 19-20 éves koromig volt punk kinézetem (ja, amúgy lány vagyok), taraj, bakancs, piercing, stb.

A legenyhébb atrocitás az volt, amikor a matektanárom kiakadt azon, hogy valamit visszakérdeztem, mert nem láttam jól a táblán azt, ami fel volt írva, ezért nem értettem a feladatot. Azt mondta, hogy ha nem ilyen idiótán néznék ki, nem ezzel foglalkoznék, akkor talán még érteném is a matekot. Hú, ezen látványosan megsértődtem, mert a kettőnek aztán tényleg semmi köze nincs egymáshoz. De ez vicces volt, következő órán a tanár kért bocsánatot, hogy nincs amúgy semmi baj velem, fiatal vagyok meg minden, csak már nagyon felbosszantotta az előző osztály :)


Ennél amik kicsit erősebbek voltak, hogy az utcán beszólogattak páran, hogy "hogy nézel ki?" (ez a leghülyébb kérdés a világon, én tudom, hogy nézek ki), aztán párszor belém is kötöttek, néhányszor meg akartak verni a kopaszok (persze mindig csak akkor, amikor egyedül voltam, ők meg legalább hárman), na jó, mondjuk egyszer cigányok is, szintén hasonlóak voltak az erőviszonyok.

Ami a legjobban felháborított, az viszont az volt, hogy a rendőrök betaláltak folyamatosan. Akkor is, ha csak a buszra vártam, nem egyszer késtem már le miattuk buszt, mert ők kitalálták, hogy engem most majd igazoltatni fognak, meg lettem már elküldve sokszor különféle helyekről, hogy "ne rontsam a levegőt".


Hogyan dolgoztam fel? :D Nem volt ezen mit feldolgozni, bementem a haverokkal a szokásos kocsmánkba és anyáztam egy fél órát, kb. ennyi :)


25/L

2012. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Goth vagyok, van amikor talpig csipkében mászkálok, van amikor sima farmer+extrém feliratú pólók, eddig nem ért semmilyen atrocitás, max. csak végigmérnek az emberek, de az meg nem zavar. Úgy látszik, szerencsés vagyok:)

A női mivoltom által viszont sok bunkó hím jogot formál arra, hogy beugassanak (szerintük ez az udvarlás, szerintem meg verbális molesztálás), ezt nehezen tudom feldolgozni.

21/L

2012. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Punk vagyok, bár már annyira nem öltözöm extrémen, mindössze néhány póló maradt meg a külsőségekből, a belső, vagyis a lényeg az maradt.

Naszóval, míg ez külsőleg is megnyilvánult addig a kopaszok gyökér rétege folyamatosan belém kötött, de általában csak akkor, ha legalább 2x annyian voltak. Az emberek gyakran végigmértek, hazugságokat vágtak hozzám (pl. hogy kommunista, hajléktalan, drogos, buta, iskolakerülő). De ezeket le kell sz.rni, ostobák és/vagy tudatlanok, nem lehet velük mit kezdeni. A rendőrök is imádtak igazoltatni, a lehető leglehetetlenebb szituációban is, bár ezt a szokásukat ma is tartják.

2012. ápr. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%
Régebben lelkesen inzultáltam pár igénytelen tarajost, de mára már úgy néz ki, hogy kihaltak végre...
2012. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, hát ha neked erre áll fel...
2012. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben lelkesen inzultáltam pár igénytelen tarajost, de mára már úgy néz ki, hogy kihaltak végre..."


Ehhez csak gratulálni tudok... Ne örülj, nem haltunk ki, csak nem vagyunk mindannyian tarajosok. Ismersz akár egyet is személyesen? Ha nem, akkor mégis mi alapján ítélkezel? Nem tudom, hogy ki vagy, de a kommentedből ítélve te is csak egy ostoba, unintelligens kötekedő szaralak vagy, mint országunk legnagyobb kisebbségének egy része...

2012. ápr. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem hogy miért ennyire külső alapján ítélnek az emberek.Régen én is az alapján ítéltem de megismertem egy punk lányt és ő lett a legjobb barátnőm.


Főként Magyarországon és kelet-Európában sok az idióta untoleráns ember.Nem is értem hogy miért szólnak be a különleges egyedi stílusú embereknek.Társadalmilag ennyira alacsony szinten állnak.Aki járt már Angliában vagy Amerikában az tudja hogy ott normálisabbak az emberek , toleránsabbak , elfogadóbbak.Csak itt a pöcegödör keleten sok az idióta.Tisztelet a kivételeknek.

2012. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt egy goth barátnőm gimiben.Őt nagyon durván kikészítették,úton útfélen kapta a beszólásokat.
2012. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére semmi:) Azon kívül, hogy megbámulnak. Az egyik ismerkedős oldalon volt olyan, aki minenféle mocskot rámszórt, de le tudtam szerelni.

Volt egy srác, aki szintén támadott hogy na a bolond gothok jó dolgukban nem tudnak már mit csinálni, de utána nagyon jó barátom lett.

Néhány primitív megkérdezi hogy gyászolsz??? De ezt válaszra sem méltatom:)

2012. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!