Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van a horrorfilmeknek?

Mi értelme van a horrorfilmeknek?

Figyelt kérdés
Ezt az egy kérdést sosem tudtam megválaszolni. Akár a lassan hálójába terelő, "psyco-horrort",vagy pedig a gusztustalan, gerinceltörős-halálraégős-bélkiforgatós horrort vesszük, mindkettő értelmetlen és legtöbbször hatásvadász.

2012. aug. 22. 18:38
 1/7 anonim válasza:
Vannak akik szeretnek egész film alatt stresszben lenni, hogy vajon kit ölnek meg és hasonlók.
2012. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek szükségük van, volt és lesz borzongásra, ezért találták ki a rémtörténeteket is...


Saját vélemény:

A Psycho még egy rendesen megvalósított horror és a műfaj sem olyan rossz, de azért ezek az undorítóak már tényleg borzalmasak... Nem feltétlenül ijesztőt értek a borzalmas alatt, hanem inkább, hogy ki az az elmebeteg aki kitalál ilyeneket és ki az akinek ezt kedve van filmvászonra vinni...

2012. aug. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel ez a kérdés. Nem bírom megnézni az ilyeneket! Egyszerűen inkább megnézek bárnit, csak ne legyen horror!
2012. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindössze annyi az értelme, hogy szórakoztató. Legalább is annak szórakoztató, aki szereti az ilyesmit. Én pl. igen. Tudom, hogy nem valóság, de rohadt jól bele tudom magam élni, és szeretek megijedni (az még külön rátesz egy lapáttal, hogy kevés nálam beszaribb ember létezik). Olyan ez, mint a hullámvasút. Annak sincs igazán értelme, csak szórakoztató. Arra is úgy ülök fel, hogy tudom, hogy elméletileg nem lehet semmi bajom, de azért kicsit félelmetes az egész, meg nem is kellemes érzés, mégis vicces :)

Mondjuk az ilyen belezős horrort nem szeretem igazán. Nem félelmetes általában (bár már láttam olyat, ami jól el volt találva, és tényleg ijesztő volt), csak piszkosul gusztustalan. Azon meg én inkább röhögök, hogy mennyire nem spórolnak a művérrel meg az egyéb folyadékokkal és gumibelekkel, de közben azért simán lazán megvacsorázom, az étvágyam legyőzhetetlen :D De nem jön be igazán az ilyesmi, mert ha horrort nézek, én félni akarok, ezektől pedig általában nem szoktam. Ezek a típusú filmek inkább egy nagy verseny részesei, ahol a téma az, ki tud minél több undorító jelenetet belezsúfolni egy filmbe.

Talán pont ezért egyébként, sokkal jobban szeretek horrort olvasni, mint nézni. A fantáziámban még sosem csalódtam :P

2012. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A "mi értelme van?" kérdéseknek alapból nincs értelme :) én imádom a horrorfilmeket, főleg nyáron elég sűrűn meg is tekintek egyet-egyet. Hatásvadász? Sikerült több ezer filmet leírnod mr. megmondóember :) én különben konkrétan leszarom, mindenre rámondják, nem attól lesz egy film valamilyen mert valaki rámondja, hogy vigyázat, ez hatásvadász!!

Engem egyszerűen más filmek untatnak, mondanivalót sose kerestem a filmekben, miért is kéne ilyesmit várni a rendezőktől akik pénzt akarnak amit azzal érnek el ha a filmjük elég szórakoztató.

Valószerűtlen, unalmas romantikus filmek, lila ködben élő nagyon megható drámák, vér nélküli háborús filmek után nézhetek végre valamit amit végig lehet izgulni, sokkol, leköt és ezzel SZÓRAKOZTAT

2012. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok a vígjátékokkal. A 80-as években már minden poént lelőttek, azóta csak ismételgetnek. Ali G IndaHouse óta nem sikerült maradandó vígjátékot alkotni. Bár ugyanez elmondható a horror műfajról is...
2012. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valakik csak azért nézik mert menőnek akarnak tűnni,hogy megnéztem egy ilyet. De télleg vannak olyanok hogy télleg élvezik,mert más filmben nem látják az értelmet,vagy nem élik bele magukat. most én is kérdezhetném azt h mi értelme van a ciginek vagy a drognak? az is ugyanolyan mint a horrorfilm. amúgy én tökre bírom a vért, a belső szervek látványát (alapból is bírtam de lehet h az animék rátettek egy lapáttal XD) de pl:üldözéses jeleneteknél hamar betudok sz*rni :DD
2012. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!