Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme a becsületnek? Mi...

Mi értelme a becsületnek? Mi értelme becsületesnek lenni? Miért ne legyünk becstelenek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A lelkek betegek (...). Itt mindenki lop, csal, hazudik, saját hasznát lesi. Az igaz ember megvetett, ostoba fajankó, a tolvajok gúnyolásának céltáblája. A becsület ritka portéka, értéke nincsen. Büszke, bátor magyarok helyett kiket látsz? Kapzsi tolvajok hadát, hitvány kis senkiket. Hol vannak a hazáért halni kész hősök?


Bán Mór

2012. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most azért nem ír ide senki,mert megmondani senki nem tudja?Egyébként eddigi életemben nem voltam valami becstelen,csak elgondolkodtam ezen...
2012. aug. 9. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:
A becsület a legnagyobb dolog szerintem.Az hogy valaki állja a szavát,tisztességes jó szándékú.A jó szándékú emberek viszik előre a világot.Tovább egy rossz szándékú becstelen ember halála jótékony az emberiségnek, ellenben egy jó szándékúéval.Érted az egyik pozitív a másik csak lehúzó erő amire nincs szükség.Másik dolog ha valaki becstelen azt kinézik lenézik,mint ember semmibe sem veszik és ha haldokolna szívesen lépnék át segítség adás nélkül.Vagy egyenes maguk küldenék valami sérelem,rossz tett, miatt megtorlásul a halálba.Sok ellenséget lehet ezzel szerezni ha valaki átver másokat stb stb.
2012. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!