Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van jelentősen több női...

Miért van jelentősen több női név, mint férfi?

Figyelt kérdés

2012. aug. 23. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Mert több nő is van.

???

2012. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy lett több női, hogy mindenki tökre örült, hogy milyen cuki, ha van egy szép kislány, és akkor az ő szülei akarták a legszebb nevet adni a lányuknak, meg valami egyedit is kitalálni, ami szerintük jól cseng:) A kislányok meg olyan kis "virágszálak" Szóval olyan kis bájosak, meg "ragyognak" meg ilyesmiXD Ezt akarták érzékeltetni névvel, hogy nekik a kislánykájuk a szemük fénye, és ilyen ragyogós nevet akartak nekik adni, férfinak meg jó egy keményebb név is, és pl sokszor van, hogy egy pasi az apja nevét kapja:)
2012. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj! Tudom, hogy kisfiú is lehet a szemük fénye, de később a lányok szülnek, és ezért írtam így.
2012. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik a nőket alapból a szépséghez kötik, és akkor virág, az meg olyan kis "ott áll egy helyben, aztán szép"! :D

2;3 voltam megint

2012. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az hogy egyedi legyen, ha ez szempont, az nemtől független.
2012. aug. 23. 15:33
 6/8 anonim ***** válasza:
A nők több költőt, írót és művészt is megihlettek. Sok név született így. Másrészt az előttem szólónak igaza van. Az apa nevét gyakran kapta az első fiú.
2012. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a női keresztneveknek sokkal több becézése alakult ki az évek során, amelyek később keresztnévvé váltak. Anna, Anita, Anikó, Panna

Másrészt sok össze tett nevet találtak ki az évek során, így gyakorítva a nevek listáját. Annamária, Marianna, Annabella

Növény nevek, szinte csak női névként jöttek divatba, és az elmúlt években egyre többet engedélyeztetnek belőlük. Rózsa, Imola, Dió, Mandula, Bodza

No meg amiket még a többiek már írtak.

Nekem is feltűnt már ez a különbség.

Pedig régről sokkal több férfi név maradt fel, főleg a magyar eredetű nevekből.

2012. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

No, tehát van a piros-ződ-kék-sárga-fehér-fekete. Ebbűl mindent meg lehet festeni.


Na a nőknél ez a színskála végtelen számú névvel párosul.

2019. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!