Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Feminista vagyok vagy sem?

Feminista vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés

Elnézést a furának tűnő kérdésért, de olyan sok szélsőséges eszmét és sztereotípiát hallottam már, hogy nem tudom eldönteni igazán.


A lényeg, hogy én mindenképpen szeretnék dolgozni, orvos szeretnék lenni (külföldön, nem itthon). Karriert is szeretnék, amiben törekedni fogok minél felfelé, részt venni kutatásokban, túlórát vállalni, ilyenek. Miért? Mert ezt szeretném, ez egy tuti fix dolog, és nem kell attól félnem, hogy a férjem elválik tőlem és mehetek vissza anyucihoz lakni.


Szerintem szeretnék anya lenni, de ha nem jön össze, nem fogok sírni, mikor hazamegyek 50 évesen az üres csendes lakásba. Persze, nagyon jó, ha van "értelme az életünknek", de egy férj nem elég? Ó, mind1. Nem akarok az a fajta szülő lenni, akit megutál a gyereke, mert nem tudott elmenni a baseball-meccsére, vagy nem volt ideje a balettbemutatójára, ami a gyerek életében nagyon fontos mozzanat...nem akarom őt letudni majd egy kis játékkal, mert nekem dolgoznom kell, és a munka az első. Miért is? Mert ilyen világban élünk. Attól, hogy az orvosi szakma elismert és kellő, ott is megvan a hierarchia, fontossági sorrend; és ha ki kell rúgni valakit, az legyen az anya :/


Nem vagyok férfigyűlölő, sőt! Én mindig is utáltam azokat a pasikat, akik nyámnyilák és anyámasszony katonáják! Neeeee!!! Szeretem a magabiztos, értelmes, okos férfiakat, aki megért engem és lelki támasz; vagy a másik típus a tipikusan szellemes és vicces, aki mellett ki tudok kapcsolódni :) Ha lenne is gyerekem, nem viselném el, ha ő menne el GYES-re, de én sem, inkább bébisittert fogadnék vagy bölcsibe vinném a babát (nem akarok otthon maradni vele).


Szerintem amúgy felsőbb rendűek a férfiak, de ez nem is rossz. Annyi, hogy én biztos nem leszek szolga a saját házamban. S felsőbbrendűséget úgy értem, hogy ők védenem minket, egy férfiban jobban megbíznék, és átlagban okosabbak. Én csak érvényesülni szeretnék, mert nő létemre okosabb vagyok, mint egy átlagos férfi, van tehetségem, szorgalmam és kitartásom, és a társadalom több hasznot húz egy olyan személyből, aki nem az anyasággal foglalkozik elsőként.


Úgy ennyi.



2012. aug. 23. 19:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
54%
Majd ha szerelmes leszel vkibe, másként fogod látni a világot.
2012. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ugyan már! A szerelem csak egy kémiai folyamat, ami elmúlik 1,5 év után. Ha még utána meg is marad a szeretet, egy házasság csak hazugságon nyugszik. Mindenki megcsal midnenkit, hazudnak egymásnak, aztán jön a munkamegosztás: nő a konyhában a helyed. Én ezt nem szeretném.


Racionalista vagyok. A szerelem pedig nem fér bele a racionalista világképbe. Vagy ha mégis, miért kéne itthon aradnom, elköteleznem magad? Isten ments!

2012. aug. 23. 19:20
 3/14 Pietrosol ***** válasza:
64%

Szia!


Túl azon,hogy nem akarlak megbántani,szerintem egy médiából származó egzisztencia épült ki benned,amely olyan távol van az egészséges nő-anya vonaltól,mint Makó Jeruzsálemtől!


Ez nem feminizmus,hanem tévedés!Viszont ez csak az én véleményem!

2012. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
58%
Sztem te még nem voltál soha szerelmes. Azért írsz ilyeneket. Nem feminista vagy, hanem karrierista és szingli.
2012. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Honan tudjátok, hogy nem voltam még szerelmes? Már hogynelette volna...nem is egyszer. De egyszer tényleg, igazán. Rossz vége lett. Tényleg nem egy biztos dolog...
2012. aug. 23. 19:32
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nem kellenél az hótziher.
2012. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egyszerűen gyerekes vagy, az elképzeléseid, sőt ez az egész túlhajtott gondolkodási folyamat, amit te "racionalitás"-nak hiszel, a való élet ismeretének teljes hiányát tükrözik. Ennek köze nincs a feminizmushoz. A te korodban inkább buliznod kellene, vagy legalábbis élvezni az életet, nem pedig ilyesmiken törni a fejedet. Egyszerűen nem rendelkezel ugyanis elégséges információval ahhoz, hogy dönteni tudj ezekben a dolgokban. Ahhoz kell még jó néhány év neked.
2012. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem hülye az, aki bulizni jár. Elontja a hallását, roszt tesz a testnek, főleg az a sok alkohol, nem beszélve arról, hogy az én testemt egy idegen se fogdossa! Undorító, vissztaszító és civilizálatlan egy hely. A szórakozásra kulturáltabb körülmények között is adódik lehetőség! Kedves utolsó válaszoló, rólam meglehetősen lealacsonyítóan méltóztatott megnyilvánulni. Ez sértő.
2012. aug. 23. 20:59
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha megszületik a gyereked, akkor hidd el felélednek benned az ösztönök. Bulizás is természetes, de nem pszichológusnak akarsz tanulni, szóval mindegy is.

Nem feminista vagy ők a férfiakkal való egyenjogúságot hirdetik, te viszont karrierista vagy, mert a munkát teszed minden és mindenki elé.

2012. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent én is ugyanígy gondolok, egyelőre nem akarok gyereket, én sem leszek szolga a saját házamban, karriert akarok magamnak. Nincs ebben semmi rossz, szerintem ez a normális hozzáállás... 22/L
2012. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!