Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves szülők, kamaszok!...

Kedves szülők, kamaszok! Nagyon furcsa hogy. így gondolkozik egy 15 éves lány?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ennyi időben mindenki a szerelemre gondol... Én nem. Volt barátom akivel jártam,de csak. azért mert mindenknek van, legyen nekem is. De nem. éreztem semmit. Engem a jövőm foglalkoztat inkább. Karrierista vagyok. Ha elképzelem magam 30 évesen egy sikeres nőt látok, nem egy családanyát. Nem szeretnék meghazasodni. Én egy feminista karrierista lány vagyok.Miért oly furcsa ez?

2012. aug. 14. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokat fog még változni a világképed, fiatal vagy még. :) Nincs ezzel semmi gond, nem kötelező megházasodni és családot alapítani, ha te nem szeretnél. Ez a Te életed, SENKI nem dönthet helyetted ilyen nagy dolgokban. Ne akarj senkinek megfelelni, cselekedj a saját akaratod szerint, ez a lényeg! :D (Írom ezt úgy, hogy én kislány korom óta alig várom, hogy családom és gyerekeim lehessenek)
2012. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
44%

Szerintem azért furcsa,de csak mások szemében, mert a mai fiatalság , tisztelet a kivételnek, nem igy gondolkodik mint te , te korodhoz képest komoly vagy . De ez egyáltalán nem gond , sőt !

Am én is ilyen voltam ,mint te és a mai napig nem gondolom másképp fontosabbnak tartom a munkám, a karrierem, mint a családalapítást. Hidd el majd megjön ennek a gondolkodás módnak a gyümölcse, csak ki kell várni ;)

2012. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
71%
Oké, hogy fontosabbnak tartjátok, de akkor családot alapítani mikor fogtok??
2012. aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
73%

Ezeken a kommenteken csak nevettem, de leginkább a másodikon. Nem sajnos, hanem szerencsére nem minden lány gondolkozik így. Ha mindenki így gondolkozna, akkor eléggé gondban lenne az emberi faj...

"Az aktámban benne van, megszívtam a csajokkal,

mert kis p*cs vagyok, ők meg inkább nagy f@szokkal,

Szeretnek lenni, gyermek nélküli karrier,

tudod mint a macskajaj, meg a pitbull terrier."

2012. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Én személy szerint nem szeretnék ,családot alapítani, nem hiszem , hogy feltudnék nevelni egy gyereket, és most nem az anyagiakra gondolok, inkább a türelem ami hiányzik, illetve a minta. Kiskoromban elhagytak a szüleim ,és egy gyerekotthonban nőttem fel.Nem szeretném , hogy így végezze a gyermekem,ha már lenne ,akkor mindent meg szeretnék neki adni,de nem hiszem ,hogy alkalmas lennék az anya szerepre.
2012. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

egyelőre én is a jövőmet alapozom meg, és tanulok, minthogy bepasizzak. nekem divatból sem volt barátom. később persze majd szeretnék pasit, esküvőt, gyereket, családot... utsó előtti FankaDelit én is szeretem! én csak röhögtem azokon az embereken, lányokon inkább, akik 13 évesen már odaadták valami jött-mentnek a szüzességüket.

15L

2012. aug. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nekem az az álmom hogy sikeres ügyvédnő leszek, nem az hogy család anya.
2012. aug. 14. 23:54
 8/15 anonim válasza:
81%

ma 23:51


Ilyen korban ez rendben is van, tanulni kell, nem pasizni, mondjuk 15 évesen 1-2 tiniszerelem befuthat, az nem baj, ha ésszel csinálja az ember (nekem ez sajnos kimaradt). Viszont ha valaki karriert akar, az 30-35 éves kora előtt nem fogja elérni, utána meg már nehéz családot alapítani. Ketyeg az a bizonyos óra, illetve párt találni is sokkal nehezebb.

2012. aug. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elképzelem magam 30 évesen egy sikeres nőt látok, nem egy családanyát." - Na ez itt a probléma több okból is. Neked az a tévképzeted van , hogy a sikeres nő nem lehet családanya, illetve hogy a családanyák nem lehetnek sikeres nők.


Nem baj ha nem házasodsz meg 30 éves korodig, ezzel semmi gond sincsen. De ne felejtsd el hogy arra semmiféle garancia sincsen , hogy ha te nem házasodsz 30 éves korodig és nem leszel családanya, hogy akkor te sikeres nő leszel. Persze eshet úgy, de nem szentírás. És ha nem úgy lesz, akkor már buktál egy sikeres nősséget, és nagy lesz rá az esély hogy a sikeres anyaságot is bukni fogod.

Szóval ha karrierista életmódot választod akkor viszont taposs ezerrel, adj bele mindent. Mert a családanyák is ezt teszik otthon a családjukért.

2012. aug. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor én telhetetlen vagyok??

Mert én szeretnék valamilyen szinten sikeres is lenni a munkámban,de ugyanúgy szeretnék sikeresen teljesíteni a családomban,szeretnék majd egy családot.

De végülis téged is megértelek,egyik barátnőm saját gyereket nem akar,mert írtózik a terhességtől és ő örökbe akar fogadni,de ezt már egész pici kora óta így tartja,szerencsére nem vagyunk egyformák:)

Amúgy annyira nem furcsa ez,hidd el nem te vagy az egyetlen kamasz lány aki így gondolkozik.

16l

2012. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!