Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is előítéletes a...

Szerintetek is előítéletes a magyar ember?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem,hogy a magyar emberek alapjáraton előítéletesek,skatulyáznak,fekete-fehéren gondolkoznak és képesek elítélni az embert az alapján,hogy mit hallottak róla,mit pletykálnak róla meg milyen múlttal rendelkezik.Munkahelyeken is foglalkoztat sok mindenkit egy újonc múltja pl.miért hagyta ott a régi munkahelyét,hogyan dolgozott,utálták-e sokan.Így lehet tiszta lappal indulni?

Amíg a szülővárosomban éltem sokan alapból nem kedveltek lehet azért mert a családtagjaimat sem főleg anyámat.Amióta összekerültem a párommal 50 km-el arrébb mindenki kedves velem. Ez is érdekes.


2012. aug. 24. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekre minden ember hajlamos, nem csak a mgyarok.
2012. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
A magyar mentalitás borzalmas.És valóban, a közösségekben, például munkahelyen ez még jobban érvényesül!Ez kicsinyességből, szűklátókörűségből ered.Semmi normális érdeklődési körük sincs, csak a munka otthon meg a melóhelyen, szórakozásnak meg marad a fúrás, pletyka, áskálódás.Épp ezért vagyok én egy titokzatos, három lépés távolságot megtartó, hallgatag ember.Persze, ezért is ki lehet beszélni, de csak találgassanak kedvükre, rólam ugyan nem tudnak meg sokat, nem baj, nincs is szükségem ilyen alakok társaságára:)
2012. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, azok. Elég csak bele olvasni egy egy cikkhez tartozó hozzászólásba. pl. balesetekről: nem is tudni a pontos részleteket, de az emberek már tovább szövik az esetet, hogy biztos ivott, biztos direkt csinálta. Épp csak hall ezt azt, aztán már ítélkezik. Vagy a facebookon feltöltött képekről: viccet csinálnak belőle, pedig nem is mindig érteni a kép miértjét, keletkezését. Na de hogy ne csak az internetről írja, az életben is ez a helyzet, csak ha szerencséd van és a szemedbe mondják, van lehetőséged megvédeni magadat. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ez csak magyar mentalitás.
2012. aug. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%
hogy pusztulna ki a magyarság HALLELUJJAHH CIGÁNYSÁG
2012. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nyilván vannak ilyen emberek,emellett az elme nem figyel arra aki csak kezet fog veled és végzi a dolgát megjegyzések nélkül!Ne csak a szócséplőkre figyelj,hanem nézz a némára is,és ne általánosíts!

2012. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszélgess már néhány külföldivel arról, hogy mit gondolnak rólunk... Olyan előítéleteket fogsz hallani tőlük, hogy garantáltan felkapod a vizet rajtuk, mert valószínűleg azoknak a túlnyomó többsége nem igaz rád.


Szóval ez nem hazai sajátosság.

2012. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!