Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akarja az anyukám, hogy...

Miért akarja az anyukám, hogy ugyanolyan legyek, mint a többi lány? 16/L

Figyelt kérdés

Mindig próbálok úgy öltözni, hogy hogy eltérjek az átlagtól, ne nézzek ki úgy, mint a többi lány, és amikor felveszek valami egyedi szerelést, anya megjegyzi, hogy miért nem öltözködök úgy, mint a többi lány, és hogy elferdült ízlésem van... Vásárlásnál is mindig azzal jön, amikor megpróbál meggyőzni, hogy vegyük meg azt a ruhadarabot, amit kiválasztott nekem, hogy ilyeneket lát a többi lányon is. Miért kéne nekem is beolvadni a tömegbe? Miért nem öltözködhetek a saját akaratom szerint?

16/L



2012. aug. 24. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Mert a különcöket senki sem szereti és ez hátrány lesz az életed során. Vmint ha ilyen rockeres stílusod van, az meg még nem is nőies, azért nem tetszik neki
2012. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék. A különcöket nehezen fogadják el. Előítélettel vannak irántuk. Mindettől függetlenül szeretjük őket, de többet kell lapátolniuk a szeretetért. Anyud ettől akar téged óvni.
2012. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mennyire extrém a megjelenésed? Mert ha túlságosan akkor megvan a válasz, de ha csak kicsit szeretnél kitűnni akkor lehet megtudod győzni, hogy neked ez így jó. (tehát pl nem lila haj kilógó melltartó, fültágítós fülluk, szakadt harisnya és olyan miniszoknya amiből kilóg a feneked)

Ha túl kihívóan öltözködsz akkor érthető anyukád miért nem szeretné, hogy így nézz ki (más, hogy nagyon nem tud mit tenni)

Ha ízlésesen vagy más akkor meg lehet van valami gyerekkori frusztrációja, hogy ő más volt, mint a többiek és ezért kinevették, vagy ilyesmi és csak téged szeretne megóvni ettől.

Meg kellene őt kérdezni, hogy mi a baja a stílusoddal és miért akarja, hogy úgy nézz ki, mint más. Ne támadóan kérdezd, hanem elbeszélgetős stílusban, hátha meglesz a válasz :)

2012. aug. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én nagyon szeretem a különcöket, szerintem tőlük színesebb a világ, de anyakánt én is félteném a lányomat, mert sokan nem ennyire elfogadóak. Az ilyen típusú embereknek sokszor nehezebb utat kell bejárni, és nehezen találják meg a helyüket. Én a bántásoktól, és a csalódásoktól félteném a gyerekemet.
2012. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem ízléstelenül vagyok különc, nem vagyok sem rocker, sem punk, semmi ilyesmi.

Hanem elegánsan öltözködöm, szeretem a nőies ruhákat. Hasonlít a stílusom Blair Waldorf stílusára a Gossip Girlből, általában én is olyan ruhákat hordok, mint ő. De anya szerint egy tinilánynak nem így kell öltözködnie...

2012. aug. 24. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor nem vagy különc.
2012. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az anyukádnak semmi köze, ahhoz, hogyan öltözködsz!Mond meg neki, hogy már nem vagy kislány, hogy fel kelljen öltöztetni.
2012. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bele ne olvadj a tömegbe, az nem jó :) Magyarázd el anyukádnak, hogy mivel neked a tömegstílus nem tetszik, ha beleerőszakolnád magad a divatos ruhákba, nem éreznéd jól magad bennük, és az már nem te lennél. Szépen is néznénk ki, ha hétmilliárd ember tökegyforma lenne. Kell az egyéniség, mindenkinek.
2012. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!