Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ilyen hatalmas ellentét Budapest és vidék között?

Figyelt kérdés

Természetesen nem lehet ezt mindenkire ráhúzni, de nagyon sok vidéki utálja Budapestet és undorodik tőle, élhetetlennek tartja, az itt élő embereket pedig bunkónak gondolja.

Sok budapesti pedig vidékről gondolja ezt.

De miért alakult ez így ki?


Más hasonló országoknál (pl. Ausztria-Bécs, Csehország-Prága) is így van ez?

Vagy mindenütt?


2012. aug. 24. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert szítva van a feszültség, azért.


Na meg persze más a mentalitás. Én is több bunkó pestit ismerek, mint normálisat. És a normálisak is inkább Bp szélén laknak. (már akiket ismerek)

2012. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azért nem általánosítanék ennyire. Ezek az extrém esetek. Egy biztos, hogy a nagyváros zsúfolt, zajos élete nem mindenkinek tetszik. Vagyunk olyanok, akik - tetszik, nem tetszik - kénytelenek vagyunk itt élni, mert ideköt a munkánk, a megélhetésünk. Én attól még a vidéket nem tartom élhetetlennek, a vidékieket pedig bunkónak, mert én egy nagy városban élek. Bunkók mindenütt vannak - és mindig is lesznek. Munkámmal kapcsolatban én több országban jártam, és a város-vidék kérdésében ott is ellentétes véleményeket hallottam. A vidékiek a városiaktól irigyelték a mozgalmas életet, a jó bevásárlási lehetőséget, de mégis többször elhangzott, hogy ennek ellenére nem szívesen laknának ott. Gondolj el valakit, aki megszokta a vidék nyugalmát, feljön pl. Bp-re, a metrón lökdösik, rálépnek a lábára, a mozgólépcsőn fellökik stb. Mitől legyen jó a véleménye? Persze az sem biztos, hogy aki a lábára lépett, az egy Bp-i lakos, lehet hogy pont egy alkalmilag Bp-en tartózkodó figyelmetlen vagy óvatlan vidéki.

Ezek azok az okok, amiért nem szabad ennyire általánosítani. Mindenkinek saját magának kell kialakítani az egyéni véleményét.

2012. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
1. válaszoló: A Bp szélén lakók többsége már sem mentalitásban, sem életstílusban nem nagyvárosi ember. Mi itt lakunk, mert valamikor megindult a tömeges Bp-re költözés, a szüleink ide költöztek és mi pedig felnőttként itt ragadtunk. De ragaszkodunk a falusias kertes házunkhoz, ahhoz, hogy ismerjük a szomszédot, a kutyánk a kertünkben szaladgálhat, a gyerekeinket nem kell játszótérre vinni, ha futkosni akarnak stb. Mi a belvárosban lakók szemében nem is vagyunk pestiek.
2012. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
A fejlettség az oka. Munkahelyek, iskolák, kultúrális jelentőségek mind Budapesten vannak koncentráltan. Szerencsére most már a vidéket is fejlesztik, de régen sokkal nagyobb volt a különbség
2012. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy nincs ekkora utálat, csak pár száz ember löki a hülye sódert, néha itt is vannak ilyen buták.

Nem is tudom, hogy miért kéne egymást utálnunk, ugyanúgy emberek vagyunk, ugyanolyan vágyakkal, szükségletekkel, álmokkal...

2012. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert közigazgatásilag vízfej az ország. Ráadásul nem is működik; a főváros túlterhelt, az azon kívül települések meg parlagon hevernek.
2012. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

na és úr isten, milyen hatalmas a különbség budai és pesti között!!!??

Nekem cak egyszer mondták, hogy bunkó pesti vagyok, hát tisztára kiakadtam, és kikérem magamnak, nem a gazdag tarkopasz pesti bunkó vagyok, hanem a budai elithez sorolom magam, és Pestre csak akkor teszem a lábam, ha nagyon muszáj (évente 2-szer), és hiába nem mondják ki, látom, hogy munkahelyek kapcsán is mindenki ezerrel teker Buda irányába, aztán kinek összejön, kinek nem, na mindegy.

És hát igen, az igaz, hogy még Budán belül is hatalmas különbségek vannak, de olyanok h kb az illető mentalitásából megmondom, hogy melyik kerületből való ... Nyilván egészen más egy I. ker vagy egy II vagy III. ker-i ember, na Dél-Budát meg hagyjuk is, az nem színvonal. A tehetősebbek meg nanáá már rég kimentek a Buda környéki kisebb falvakba, nézd csak meg, milyen milliomos falvak épültek, na de ez már nem újkeletű dolog. Vagy Buda peremén vannak még a legtehetősebb rétegek, de semmiképpen se a tömegnyomorban, ez tutkó, szal se XIII. ker se XVIII. ker. ... ugye elég világosak a különbségek. Akkor mit akarunk vidég és Bp viszonyában?


Egyébként meg nem, külföldön ez nem így van, sőt kifejezetten büszkék sok helyen, hogy ők honnan valók, de olyanról tudok, aki életében ki se mozdul a szülővárosából, mert annyira regionális berendezkedésű minden, hogy ő nagyon jól érzi magát, de ha netán mégis elmegy egy spanyol Malagából Madridba, ő örökre tök büszke marad arra, hogy malagai. Na meg persze nincsenek olyan óriási elmaradottságbeli különbségek vidéki városok és a főváros között, se gazdasági értelemben se az emberek agyi színvonalának tekintetében, mentalitásban. Valamennyi van, de teljesen másképpen működik ez na. Érdekes téma, az biztos ....

2012. okt. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!