Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakivel összevesztem és...

Ha valakivel összevesztem és nagy anime rajongó az jó ha sama-nak vagy san-nak szólítom?

Figyelt kérdés
Jelentésük: A sama a legtiszteletteljesebb megszólítás.A másiknak:San, amely szó szerint tiszteletreméltó-t jelent.
2012. aug. 24. 21:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mert szeretném tudni.

Írd le. :)

2012. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a véleményemre vagy kíváncsi, akkor fogadd el. De ha csak kell valami amibe bele köthetsz, abból nem kérek.


Nos tehát, én azért szeretem az animéket mert:

- Színesek és fantázia dúsak. (tetszik a sok színes haj, feldobja a hangulatomat)

- Néhol viccesen irreálisak. (amikor emeletnyi magasságba ugornak egy olyan nehéz karddal, amit egy normális ember simán állva nem bírna el. És az űrben is lobog a haj.)

- Készülnek olyan animék is, amik nem durvák és nincsenek benne színes hajú emberek. Láttam pár ilyen egész estés anime filmet. Ezek aranyos mesék, hasonlóan mint a Disney, csak más grafikai stílus és mitológiai háttér (pl Chihiro szellem országban)

- A horror is képviselteti magát ebben a műfajban. Nekem ugyan nem a szívem csücske, de egyet megnéztem, aminek tetszett a története. (Elfen Lied)

- A sci-fi-t viszont nagyon szeretem. Tudni kell, hogy a Mátrix is egy animéből készült, bár itt bevallom, hogy a filmes felhozatal ennél a műfajnál jobban tetszik.


Kedvenc animéim: Yu yu hakusho (hosszú sorozat, ami összegezve mese, de néhol véres is), Pokoli lány (ez egy lelki horror. Nem túl jó grafika de elgondolkodtató történet), Inuyasha (régi klasszikus. Vicces történet, szép grafika, és sokat megmutat a japán mitológiából, bár a magyar szinkronban sok dolgot csúnyán félre magyaráztak. Emellett a régi épületek, öltözködés, szokások is feltűnnek, ami jellemző a japán középkorra,) Sword Art Online (ez még egy nagyon új sorozat. Csapdába esett játékfüggő tinikről szól, akiknek legnagyobb ellenségük az a játék lett, ami szerettek)

2012. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hívd Senpai- nak :D tecceni fog neki :D
2012. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kösz hogy leírtad nekem.
2012. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14# Respect!!xDD Megérdemelte!:'D Amúgy szerintem is beszéld meg vele, ne nyalizz.:) De attól még lehet jól fog esni neki... A sama jobb.:)
2012. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát ez így elég furán hangzik... Régebben sok japán sorozatot néztem (nem anime), de ott az emberek teljesen máshogy viszonyultak egymáshoz, alapból tisztelték egymást és ez a magyar beszédben annyira nincs meg, hogy furán hangzana. Mondjuk egy anime rajongó tuti örülne, poénból elsütheted. De ha lány akkor hívd inkább xy-chan-nak, az tuti tetszeni fog neki.
2012. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16/18


szívesen :)

2012. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!