Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves nagyon magas emberek!...

Kedves nagyon magas emberek! Milyen az élet olyan magasan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, pl. előfordul, hogy felteszik azt a "vicces" kérdést, hogy "Milyen az idő odafönt?" és hasonlók? Van egy barátom, aki 2m fölötti, őszül, és őt azzal heccelik, hogy "havas a hegytető"


Az is érdekel, hogy akinek a párja jóval alacsonyabb, mint ők (pl. a pasi 2m körüli, a lány meg 160 cm), azoknál a pároknál a bútorok kire vannak méretezve? Pl. asztal, pult, konyhabútor, ágy.


Válaszokat köszi!



2012. aug. 27. 12:31
1 2
 1/17 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
Nekem még sosem tettek fel ilyen hülye kérdéseket, és szerintem engem jobban zavart a magasságom, mint másokat (183 cm vagyok). A bútorok szerintem a legtöbb lakásban gyáriak, tehát egyik félhez sincsenek igazítva, külön ágya nálunk csak a kisebbik fiamnak van, neki a 204 cm-vel kényelmetlen volt a bolti ágy. Mivel a párom asztalos, és nálunk mindenki magas, ezért a bútorok magasabbak az átlagosnál pár centivel (pl. asztal, konyhaszekrésny), de nem annyival, hogy az kényelmetlen legyen egy alacsonyabb növésű vendégnek pl.
2012. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem a kérdés a hülye...


Igen, erre (is) kíváncsi vagyok, hogy a bútorokkal mi újság. Nő létedre 183 cm...az igen!


Én elvesznék egy 204 cm-es ágyban :D

2012. aug. 27. 22:06
 3/17 A kérdező kommentje:
Gyakran beszóltak neked a magasságod miatt?
2012. aug. 27. 22:06
 4/17 Andizsuzsi ***** válasza:
28%
Épp ezzel kezdtem a válaszomat, hogy nem. Bár általában hasonszőrűekkel voltam egy társaságban, kosárlabdáztam, így a barátnőim többsége is magas volt, illetve az egész családom az, a szüleim is, a férjem is, és a gyerekeim is. Így nekem nem furcsa. Az egy darabig nagyon furcsa volt, ha nálam jóval magasabb emberek társaságában voltam, mert nem szoktam meg, hogy nekem kell felfelé néznem valakire, de mióta megnőttek a gyerekekim, azóta ez sem probléma. (198 és 204 cm) Persze kamasz koromban zavart, hogy szó szerint kilógok a sorból, de ma már bátran veszek pl. magas sarkú cipőt is:)
2012. aug. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ja, az tök jó, hogy sportoltál.


Ha magassarkút veszel fel, akkor kb. mekkora a sarka? Könnyen találsz olyan nadrágot, ha vásárolni mégy, aminek megfelelő hosszú a szára és a derékmérete?


Én úgy vettem észre, hogy a nadrágokat érdekesen szabják, mert ami nekem derékban jó, annak marhahosszú a szára; szegény barátnőm meg, ami neki szárhosszban jó, az derékban csak ritkán. Nem nagydarab csaj amúgy.

2012. aug. 28. 20:08
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
48%
Nadrágot nagyon ritkán találok olyat, ami jó. Leginkább turikban, angolok valamiért gyártanak hosszú szárú nadrágokat, 43-as női cipőket, stb. Illetve amióta internetes világban élünk, általában ebay-en vásárolok. Nem egyszerű az élet:)
2012. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ja, az a.t.-ban király cuccokat lehet kifogni.


A cipő érdekes, mert én gyakran vagyok úgy, hogy elmegyek cipőt venni, v.melyik megtetszik, de nincs az én méretemben, csak 39-től fölfele.

2012. aug. 29. 21:52
 8/17 A kérdező kommentje:
Férfiak is írhatnak!
2012. aug. 30. 14:46
 9/17 anonim ***** válasza:
Én 186 cm vagyok és férfi. De ez a magasság egyáltalán nem feltűnő. Sehol sem. Nekem sose mondtak semmit bántásól a magasságom miatt. Nekem megfelel. vannak tőlem magasabbak is, alacsonyabbak is.
2012. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Én 36 éves vagyok és már húsz éve 179 centi, akkor magas, most átlagos. Viszont eddig már a háromból, két komolyabb (összeköltözős/össze bútorzós) kapcsolatomban is, a barátnőim "éppen csak" túl voltak a százötven centin (~152cm és akkor ő 27+év és 154cm akkor ő 24 éves, és mind a két csodánál kétszer nehezebb is voltam (mackós vagyok), a harmadik lány pedig kb. olyan magas volt mint én, az akkoriban még magas volt. (Mind a három lánynál kérdezték, hogy lehetek ilyen szerencsés, hogy ők ilyen szépek (komolyan), én meg az ördögnél csak egy fokkal, (gondolhatod) ezek után már a magasság különbség szóba sem került.)


Egyedül nekem volt és nehéz mindig a cipő méret miatt a dolgom 46-os láb, és egy évben a kabát (akkor voltam a két évből az egyikben kövér). A lányok ruhái és a bútoraink konfekció méretűek voltak, és így kényelmesek, annyi plusszal, hogy 154-es méretű lányka pizsamáira, és hasonlóakra a magas barátnőm a másik két lányra igen csak irigy volt. ;-)


Jó hozzá teszem egyik lány sem a gyomrommal (főztjével) fogott meg. És én mosogattam. (Konyha pult kérdés.)


Fritőz, micro sütő és a tűzhelysütője nincs magasan szinte senkinek. ;-) (Jó nem a szekrény tetején volt a micro.)

2012. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!