Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az a "magyar humor",...

Milyen az a "magyar humor", amit a külföldiek nehezen értenek? Meg ehhez képest pl milyen az amerikai humor?

Figyelt kérdés
Tudnátok ezekre példát mondani, vagy el tudnátok nekem magyarázni? Köszönöm
2009. júl. 26. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar humor nem különül el annyira, csak témában. Pl amit stand up comedy showkban látni/hallani, azoknak a 90%-a olyan, hogy csak magyarok értik. Politika, magyar városok, hírességek szerepelnek benne, ez egy áttétele az angol humornak, ami az országon alapuló ismeretekre épül. Ez a legjellegzetesebb humor, jellemzője még a szójátékok.
2009. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

tessék én ezt nem értem, magyar vagyok.:

"A pottyantós wc-be beledobtam egy kocka élesztőt . Mi lesz most?" http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__337433-..


szerintem 1 amerikai se értené.

2009. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!