Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy Amerikában...

Mi kell ahhoz, hogy Amerikában dolgozhassak és élhessek. A szerencsén kivul?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 13:37
 1/4 poiu ***** válasza:

Szakma. És papírok. A legegyszerűbb az, ha van meghívásod, arra könnyebben kapsz megfelelő vízumot. Én dolgoztam kint pár évet legálisan. Itthonról is lehet pályázni kinti munkahelyeket.

Egy ismerősöm papír nélkül dolgozott, elkapták és olyan gyorsan rúgták ki, hogy a szerszámait se tudta összeszedni + 10 évre kitiltották.

Szóval csak óvatosan.

2012. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kiutazáshoz nem kell vízum, csak útlevél. Viszont munkához kell munkavállalási vízum.

A nagykövetségen ha megérdeklődöd minden információt elmondanak ingyen és bérmentve. És ők azért csak tudják. :)

2012. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy élhess ahhoz meg zöldkártya kell...Az bonyolultabb dolog..letelepedési engedély meg ilyesmi de azt is elmondják a követségen. Nem tudom milyen módon adnak zöldkártyát. Ha házasságot kötsz amerikai állampolgárra akkor asszem 2 év után állampolgár leszel de lehet változott már. :D
2012. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 harleynagyi válasza:
az nem igaz ha hazassagot kott es 2 ev mulva allampolgar lezs , elso lepes a hazassag kotes utan bekell a dni a zoldkartya kerelmet ami $2000 es utana kap egy ideglenes zold kartyat es 3 ev utan veglegesitik es utana meg 2 ev hogy allampolgar lehet valaki
2012. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!