Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adjatok tanácsot! Mit csinálju...

Adjatok tanácsot! Mit csináljunk az unokahúgommal? Már nem lehet elviselni!

Figyelt kérdés

Az unokahúgom pestre jött egyetemre és mivel a férjemmel itt élünk és helyünk is van nálunk lakik, megbeszéltük, hogy a rezsibe és kajába belefizet egy keveset és kvittek vagyunk. Gyógyszerészt kezdte el, nem bírta fél év után, otthagyta. Van ez így, rendben, elkezdte az élelmiszermérnököt. Úgy ahogy csinálgatta, már szakdolgozati témája is volt, de elbulizta a félévét, így ugrott minden. Mivel a szakdolgozatnak neki sem állt, elvették a témáját. Elment passzívra, a szülei és mi is feltételül szabtuk, hogy jó, de akkor dolgoznia kell valamit. Mi nem kértünk több pénzt, de amit keres és eltesz még jól jön majd neki. Hónapokig "keresett" munkát, ami abból állt, hogy az önéletrajzát írogatta, amibe semmit se tudott beleírni, mert se korábbi munka, se érdembeli tanulmányi eredménye nincs. Csupa képzettséget igénylő, kosztümös munkát nézett ki, ruhát azt vett az interjúra, de nyilván sehová sem hívták be. Meg 8 órában csak nyárra tudta volna vállalni, úgy gondolta nem mondja meg felvételkor majd nyár végén megpattanik, hiába mondtam, hogy ez senkivel szemben sem tisztességes, de nem érdekelte.

Végül bekönyörögtem egy helyre adminisztrációs munkára. Ideig óráig csinálta, de csak addig, amíg az akut pénzhiánya el nem múlt, már ehhez sincs kedve, állandóan lóg. Mert ő egy év múlva milyen jól fizető állást fog kapni egy élelmiszergyárban Ausztriában, mint mérnök és nem lesz más dolga, mint fagyikat kikísérletezni, tehát minek dolgozzon most, addig még elvan.

Semmi realitásérzéke nincsen. Még a mesterképzést se akarja megcsinálni, de ő félmilliókat fog keresni azonnal egy osztrák cégnél meg menő helyen fog lakni.

A szüleit mindennel megeteti. Az apja a féltestvérem, olyan jóban nem vagyunk meg messze is élnek. A féltesóm is élelmiszerrel foglalkozik(bár a harmadik helyről rúgják ki sorozatban) és az unokahúgom meg van arról győződve, hogy apa beprotezsálja valami menő helyre, ahol üzemet fog vezetni.

Mit csináljunk vele? Szerintem nem úgy van az, hogy kimegy Ausztriába és egyből ő a főnök. Sokan mennek ki, de ott is az a munka a kelendő, amit az osztrák nem csinál meg. Persze sz is jól fizet, de sok ismerősöm soproni, dolgoznak kinn és nem a vezetők magyarok a cégeknél...

A munka unalmas, a 800Ft-os nettó órabér kevés neki, csak a tervek, álmok, de semmi alapja. Lehet én látom rosszul.

Mivel itt él a mi felelősségünk is. Kitenni nem akarjuk, de ez sem mehet tovább. Mi lenne megoldás? Most mondjam azt neki, hogy a nagy vágyai ezzel a mentalitással mit sem érnek?


2012. aug. 28. 18:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hogy most 16 vagy éppen 20 éves, de elvárja, hogy a felnőtt dolgozzon, kulizzon, hogy őneki (is) meglegyen mindene, miközben ő nem hajlandó akármilyen melót elvállalni, megcsinálni, inkább a felnőttek nyakán él. Közben teszi mindazt azzal a lelki nyugalommal, hogy a felnőttnek ez kötelessége, őneki pedig joga...


Az az igazság, hogy én sem tudom, hogy ez egyedi jelenség, vagy már (bocsi a kifejezésért) társadalmi szintű probléma-e. De valahol, valami nagyon nem jól van, valahol, valahogy véget kellene vetni a fiatalok ilyen jellegű megnyilvánulásainak.

2012. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
(Abszolut nem egyedi jellegű. Sőt! Sok helyen a felnőttek természetesnek veszik, hogy a gyerek mindent megengedhet magának, nem kérnek számon rajta semmit, vagy ha mégis, akkor is megússza következmények nélkül. Már-már mondhatnám azt is, hogy nevelni is elfelejtenek egyeseket, csak eltartják őket. Csak azért tudom, mert én spec. 16 éves vagyok, és a környezetemben csak ezt látom. Egyre kevesebben nőnek fel 'szigorú' családban, mint én.) Viszont ez a kérdezőnek még mindig nem segítség... :D Ha az unokahug ennyire lusta, tényleg a mélyvízbe kell dobni. Ok, hogy a rezsit a szülei fizetik utána, de akkor ha nem tanul, simán visszaküldheted hozzájuk. Már nincs szüksége rá, hogy nálatok éljen. Az apjával is beszéld ezt meg. Legalább leveszi a terhet a ti vállatokról, és visszateszi a jogos tulajnak... (az eddigi kommentelő.)
2012. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Természetesen én is azt mondtam: meg kell vele értetni, hogy vagy tisztességesen tanul, vagy elmegy dolgozni, de "valamit" le kell tennie az asztalra.

Az nem lehet, hogy sem a tanulás, sem a meló, mégis megvan mindene.

2012. aug. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

23 éves lesz nemsokára, tininek nem mondanám. Csak otthon ő még mindig anya pici lánya és úgy viselkedik sokszor, mint egy 16 éves, holott felnőtt nő.

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem egy alapos beszélgetés elkél, akár tetszik neki akár nem.

2012. aug. 29. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!