Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk anyuval?...

Mit csináljunk anyuval? Teljesen elmarja így maga mellől az öcsémet!

Figyelt kérdés

Az öcsém 23 éves, és kb. 3 éve együtt van egy nála 15 évvel idősebb nővel, akinek van már 3 gyereke (nyilván mástól). A tesóm teljesen szerelmes, nagyon jól kijön a hölggyel, boldognak tűnik (és szerintem az is).

Anyu pedig teljesen ki van akadva, már évek óta hallgatjuk, hogy a tesóm mennyire elcseszi az életét, folyton "a k.rva"-ként emlegeti a nőt (aki többek között pl. ezért sem lett bemutatva anyunak), állandóan cseszteti az öcsémet, aki ezt már elég nehezen viseli. Tegnap anyu mesélte, hogy meg fogja keresni az illető hölgyet -ha kideríti, hol lakik (szerintem beteges, de már ráállította a kolléganőit is, hogy nyomozgassanak utána)-, és elbeszélget vele, hogy ne tegye tönkre az öcsém életét (a nőnek is van munkája, nem szedi el a tesóm pénzét, bár valamennyit nyilván ad neki a tesóm, hiszen gyakorlatilag nála lakik).

Miért nem tud anyu ebbe belenyugodni? Ha látja az öcsémen, hogy boldog, akkor miért nem hagyja békén? Vagy tényleg elrontaná az életét az öcsém?

A másik tesónk párjával, illetve az enyémmel sincs semmi baja, nagyon szereti őket, de én már nem bírom, hogy anyu ennyire ellenséges, és hogy a tesómmal is el fogja rontani teljesen a kapcsolatát.


2012. júl. 4. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Az öcséd egy rendes ember,ne hagyd,h anyud kikészítse.
2012. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vivóka válasza:
85%
Szerintem elkéne anyukádnak magyarázni hogy ezzel ő teszi tönkre az öcséd életét és nem a nőci.
2012. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk azt nehezen értem mit eszik egy többgyerekes nőn.
2012. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már annyi mindennel próbálkoztunk... De egyszerűen nem érti meg, amit mondunk neki. Én nem akarom, hogy emiatt legyen rossz a viszonyuk, mert pl. elég lehangoló lenne egy olyan karácsony, ahol nem vagyunk együtt... Pedig szerintem ez lesz a vége. Szerintem a tesóm sincs már abban a korban, hogy szakítson, mert "anyu azt mondta". Értelmes felnőtt ember, csak tudja, mit csinál! Anyu meg folyton azzal jön, hogy ha nekem lenne gyerekem, hagynám-e, hogy így elrontsa az életét (nem tudom, hol rontja el az életét a tesóm). Nyilván az is fáj anyunak, hogy hirtelen """nagymama""" lett, és még csak nem is vérszerinti kicsi unokákkal... Apu és a másik tesónk sajnos nem szólnak bele, pedig lehet, hogy rájuk hallgatna anyu. Nem akarom, hogy szétzilálja a családunkat emiatt...
2012. júl. 4. 11:33
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Szereti, és ezért félti hogy később bánni fogja. Ami simán előfordulhat, valljuk be. Viszont senki nem fogja tudni megóvni.Az öcséd felnőtt, joga (és kötelessége) dönteni a saját életéről (és a döntései felelősségét vállalni). Beszélgess sokat anyukáddal arról, hogy ő mit szólna, ha más akarná irányítani az életet. Ha nem engedné teszem azt kávét inni, mert az árt, vagy más efféle.

Ne mondj kész gondolatokat hanem vezesd rá, hogy ő gondolja végig: értelmetlen az erőszakja, akármilyen jó szándék vezérli is, és hogy csak elvadítja így a fiát.

Érzelmileg nagyon érettnek tűnsz a kérdés alapján, gondolom menni fog a beszélgetés irányítása! :)

2012. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Anyukám új férje úgy vette el,h 4en voltunk vele.egy nő nem kevesebb,hanem több a gyerekei által.
2012. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig anyud aggodalmát is meg lehet érteni. Csak épp nem lehet mit tenni, ezért írtam azt, hogy anyudnak kellene "engednie".
2012. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat. Szerintem is anyunak kellene engednie, ha elcseszi az életét a tesóm, hát legfeljebb majd tanul belőle. Tényleg sokat beszélgettünk már erről, de... hajthatatlan.

Hogy mit lát a nőben? :) Te nem voltál még szerelmes? :)

Amúgy eddig csak idősebb barátnői voltak a tesómnak, szerintem van egy pici anyakomplexusa is, ezért sem lenne jó, ha eldurvulna a helyzet.

2012. júl. 4. 11:40
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jogosan fél attól édesanyátok, hogy elcs.szi az életét az öcséd. Lehet, hogy most boldog, de 99%, hogy nem maradnak örökre együtt, így egyértelműen minden együtt töltött nap csak időpazarlás, annyival kevesebb esélye lesz öcsédnek megtalálni azt a lányt, akivel végül megállapodik. Ha lehúznak még pár évet, közel 30 évesen már nehezebben alakít ki az ember új kapcsolatot, így elképzelhető, hogy nem fogja már megtalálni annyi idősen a párját.
2012. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Voltam az öcséd cipőjében... és anyukádnak teljesen igaza van. Csak más módszerrel kéne lebeszélni róla.


Most még boldog a tesód, mert rózsaszínbe látja a világot. de majd lesz ez másképp.

2012. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!