Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen nem volt olyan hogy...

Régen nem volt olyan hogy gyerekek cigiztek? És olyn hogy gyerek lányok házasodtak?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem mert minden szülő úgy fel van háborodva, meg mást se látok csak ilyen posztokat, hogy régen és most.Valahogy úgy rémlik, mintha láttam volna kis munkás gyerekeket egy régi filmben, amelyikbe cigiztek és senki nem lepődött meg rajta.Az aranyemberbe meg 14 éves volt Timéa, mikor Timár udvarolt neki, pár évvel később meg elvette.Timár felnőtt ember volt. Ha tudnátok ilyeneket, vagy hogy mikor volt lécci küldjétek el. (zöld kézért)

2012. aug. 29. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden időnek más a kultúrája. Régen, a középkorban pl nem is ittak vizet, csak sört, meg bort (a gyerekek is), mert a víz mérgező volt. (beledobták a döglött állatokat)


Aztán a muszlimoknál ma is eladnak 10-12 éves kislányokat is felnőtt férfiaknak, hogy feleségül vegyék őket.

2012. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ava87 ***** válasza:
92%

Jaj, dehogy nem volt ilyen. Rengeteg olyan idősebb embert ismerek, akik már gyerekként dohányoztak, 8-10 évesen is. Más kérdés, hogy akkor még nem tudták igazán, hogy mennyire káros a cigaretta.

A házasság kicsit más téma, mert minél visszább megyünk az időben, annál kevésbé, és annál kevesebb lánynak volt bármi más választása, a legtöbb nőnek az egyetlen jövőképe az volt, hogy férjhez megy, gyerekei lesznek, vezeti a háztartást, gyakorlatilag ez volt az egyetlen női karrierlehetőség. Ahogy most azt mondják a fiataloknak, hogy tanulj, hogy legyen majd belőled valami, valaha épp így már jó korán az volt a fontos, hogy jó férjet tudjon magának fogni, aki mellett majd jól élhet. Olvastad pl. az Elfújta a szél c. regényt? Na ott is már nagyon fiatalon házasodtak a lányok, az életük központi kérdése volt, hogy ki lesz a férjük, mennyire lesz előnyös a házasságuk. Mert hát mégis mi mást csináltak volna? Ma már ez nem így van, a lányok előtt is számtalan lehetőség nyitva áll, de ez már nagyjából így volt akár a nagyszüleink idejében is, ha nem is annyira, mint manapság, de azért nagyjából már akkor is hasonló viszonyok voltak. Épp ezért a legtöbb szülő nem örül neki, ha a lánya már nagyon fiatalon leköti magát, mert mostanság nem sokra elég az, ha egy nő annyit mondhat el magáról, hogy xy felesége.

2012. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ment a zöld :) nem olvstam még, de mjd egyszer akkor elolvasom. Örülök hogy választ kaptam ,mert már egy ideje foglalkoztattak ezek a kérdések :)
2012. aug. 29. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Amikor újdonság volt a cigaretta, akkor az orvosok javasolták a cigizést.

A házasság időpontjával kapcsolatban: ma házasodunk későn. Még a 19. században is általános volt, hogy 14 évesen a lány eladó, húszon túl már vénlány, akit senki sem fog elvenni.

2012. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mik ki nem derülnek?ment zöld
2012. aug. 29. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De voltak, a különbség az, hogy régen ezekkel nem dicsekedtek.


A gyerekvállalás már más, mert régen az emberek (viszonylag) hamar haltak, azért házasodtak és szültek korán.

2012. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttség koronként és kulturánként változó

A természeti népeknél 12 éves lány már gyereket szül szegény.

Romeó és Júlia 14-15 éves tinik voltak, akkor már felnőttek, fiatal felnőttek. ( a középkorban éltek volna, ha nem Shakespeare drámájának szereplői lennének) Nagy szerelmük története a világirodalom egyik gyöngyszeme. Akkor úgy éltek az emberek.

Manapság, a fejlett gazdaság megköveteli a hosszabb képzést, az ismeretanyag is több.

Ha meggondolod, Júlia nem is lehetett, mondjuk pilóta, vagy fizikus...

Így több időtök van ifjúnak lenni, az élet is hosszabb, jobban felkészülhetsz. Régen minden rosszabb volt, nem jobb.

Igen,a gyerekek is cigiztek, én is 8 éves korom óta. vagyis 50 éve. Persze ugy 15 évesig csak néha füstöltem el egy egy szálat.

Azért jobb ha tudod, a 6 éves gyerek is dolgozott már, libát terelt, gyümölcsöt szedett, vizet hordott a munkásoknak és tanulatlan maradt. 100-120 éve az ország fele írni olvasni sem tudott.

Kicsit a sarkadra állhatsz, de a szüleid biztosan jót akarnak neked, azt javaslom, nagyon ne keveredj velük vitába, megbántod Őket. Aztán meg puszta féltésből esetleg még szigorúbbak lesznek.

Én csak tudom, 5 gyerekem van és 4 unokám

Segítettem?

2012. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
fú, igen, ez nagyon érdekes volt, köszönöm, ment is a zöld kéz :) Igazából nem gondolom, hogy rossz gyerek lennék, 4-5 az átlagom, nem cigizek, nincs barátom és még sose rugtam be. Most 13 éves vagyok. Csak úgy zavart, hogy mindenki a 11-13 éveseket szidja általánosságban. Nem tartozom bele, csak eszembe jutott, hog régen sem lehetett minden tökéletes
2012. szept. 29. 10:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy olvass "rossz" gyerekekről szóló történeteket.

Nekem az "indul a bakterház", videón is megvan, Bendegúza a kedvencem.

Esetleg Mark Twaintől a Tom Sawyer, vagy a Huckleberry Finn könyveket.

Ezekből megtudhatod, hogy a rossz gyerek sem rossz, csak néha nem jól jön ki a lépés.

Lányunokám, amikor bíráltuk, azzal vágott vissza: Családi örökség!

Kicsit pimasz, de találó.

Legyél türelemmel, mert már rövidesen eljön az idő, amikor dönthetsz, sőt döntened kell az életedet befolyásoló fontos dolgokról.

Nem lesz könnyű...

2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!