Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért telepítették be a...

Miért telepítették be a elmenőimet Magyarországra a második világháború után?

Figyelt kérdés
Apai ágon német származású vagyok. A nagyapám még német volt. Arra lennék kíváncsi, hogy mi volt ennek az oka.
2012. aug. 30. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem világos, mi a kérdés. Nem betelepítettek akkor, hanem ki. Röviden szólva etnikai átcsoportosítás volt annak érdekében, hogy a későbbiekben ne lehessen hivatkozási ok az ilyesmi a háborúkhoz. Persze a valóságban ez csak rengeteg egyéni szenvedést eredményezett, meg nem oldott semmit.
2012. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul fogalmaztam. Igazad, van kitelepítésről van szó.
2012. aug. 30. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, amiért sok más német származásút is kitelepítettek akkor. Etnikai tisztogatás. Mária Terézia az 1700-as években nagyon sok svábot telepített be, akik mind hozták az értékeiket, mind hozták a szakmájukat. Na az ő leszármazottaiktól pedig elvették a házukat, földjüket, értékeiket, és visszavitték Németország területére, a házaikba "magyar" családokat költöztettek.

Anyai ágon a nagyszüleim svábok voltak, papám testvéreit és édesanyját is ki akarták telepíteni, de ők megszöktek külföldre, később Amerikában telepedtek le. Papáméknak az volt a szerencséjük, hogy a tanácselnök kedvelte őket, együtt nőttek fel, így ők maradhattak. De minkét közvetlen szomszédjuk heti szinten jelentette fel őket minden apróságért, mondván, hogy hogy néz már ki, hogy két magyar család között egy sváb lakik. Szerencsére nem foglalkoztak ezzel, ha foglalkoztak volna, én ma nem lennék. Gondolhatod, hogy itt mennyi szenvedést hozott az az időszak. Egy magyar vezér, István egyik felmenője telepedett itt le anno, de az 1500-as évekre kihalt a térség, 200 évig "parlagon feküdt". Aztán amikor jöttek a svábok, ők hozták újra létre ezt a települést, így a második világháború idején is a település 99%-a sváb volt. Ma nagyjából a harmada sváb származású, talán még annyi sem, én is csak félig vagyok az, mert apám részéről Erdélyből származom. Az én gyerekeim csak negyedig lesznek, párom szintén Erdélyből származik. Egyik nővérem gyerekei viszont háromnegyedig, mert a sógorom mindkét szülője sváb származású.

2012. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!