Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek azok az etikai, bioetik...

Melyek azok az etikai, bioetikai, erkölcsi kérdések, amiket érdekesnek tartotok?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Én például nem értem, miért nem etikus génekkel kísérletezni. Szerintem ezzel senkinek nem ártunk, betegségeket előzhetnénk meg vagy akár új dolgokat fedezhetünk fel!


Szerintem embrionális őssejtekkel is lehetne kísérletezni, hiszen azoknak a kis sejteknek még szinte semmilyük nincs kifejlődve, semmi nem is fáj "nekik", Angliában is lehet még 2 hetes korikig kísérletezni azokkal.


Még az abortuszt is engedélyezném bizonyos esetekben. Nem kéne teljes egészében betiltani, csak azért, hogy ennek az országnak több dolgozó embere legyen...


Persze, ezt majd az orvosi egyetemen nem fogom mondani előadás közben :D

2012. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem bizonyos esetekben az eutanázia is jó lehet azokon kívül amit az első írt.
2012. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, azzal mindenképpen egyetértek!
2012. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eutanáziával egyetértek, sőt még, ami számomra kérdéses egy olyan formája az eutanáziának, ahol nem beteg a beteg, de az ő kérésére történik.


Ezen kívül: orvosok jogi érinthetetlensége, felelősség nem vállalás, kártérítés kérdése, béranyaság háttere, gyógyíthatatlan betegek társadalmi biztosítása.

2012. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!