Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Romák, hogyan tudtok beilleszk...

Romák, hogyan tudtok beilleszkedni MO-gon?

Figyelt kérdés

Pl.

Munkahely.

Vagy diszkó.

mindennapi élet.

Vagy volt már olyan ,hogy megaláztak a származásod miatt ?


Rasszisták ne válaszoljanak!!!!



2012. szept. 1. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy erre aztán nem fognak válaszolni rasszisták? Mert most jól megmondtad nekik, hogy ne válaszoljanak?
2012. szept. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha azért írtál, hogy kérdést adj a kérdésemre ne írj!!:)
2012. szept. 1. 18:12
 3/6 yuda ***** válasza:

Nem vagyok roma, de a sok rossz példa mellett dolgoztam egy cigánylánnyal étteremben.

Komolyan mondom, hogy a magyar lányok nem voltak olyan ápoltak és tiszták, mint ő, és az a környezet, ahol dolgozott. Mindig azzal kezdte, hogy kitakarított, rendet tett.

Biztos van ilyen is, meg olyan is, de abban biztos vagyok, hogy általánosítani nem szabad. Minden eset egyedi és csak az látja, aki valóban velük él, együtt dolgozik velük, mert kívülről, vagy hallomásból mindenki szabadszájú és könnyen téved.

Igaz ez a magyarokra is. Külföldön jobb ha tudod, az a hírünk, hogy a magyarok lotyók, iszákosak, tolvajok, és trágárok.

Ha ez minden magyarra igaz lenne, akkor én is ilyen vagyok, pedig nem :)

Érted igaz?

2012. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Én sem vagyok roma, de dolgozom együtt romákkal. Rettenetes nekik munkát keresni, egy az nincs is, meg sokan csak hitetlenkednek, hogy persze, na nehogy már dolgozni akarjon. Mindennapi életben általában húzódoznak tőlük, rendezvényeken is, hiába tiszta az a roma, az általánosítás rájuk is rossz fényt vet. Nekem semmi bajom nincsen velük, nem bántottak még, sőt jobban köszöngetnek az utcán, mint a magyar ismerősök.
2012. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kis részben vagyok roma származású, de rajtam nem látszik. (A tesómon igen) Nem élünk túl jól...

Mindig, ha valaki azt mondja,-idézem: "Ne menj arra, sok a cigány" vagy "Vigyázz, mert ellopját a telefonodat" akkor figyelmeztetem, hogy nem a származás dönti el, ki milyen ember. A "fehérek" ugyanazt csinálják, minden ember önző és csak magára gondol, minél többet akar magának.

Akivel jóban vagyok és ilyeneket mond, annak elmondom, honnan származom, de azt mondja, én vagyok az egyetlen ellenpélda.

Az embereknek meg kéne tanulniuk, nem számít a származás, vallás, bőrszín, múlt, családi háttér...

Csak arra kell gondolni, ki milyen ember legbelül és mennyire lehet rá számítani.

Teljesen antirasszista vagyok, mindenki, akit a barátomnak nevezhetek a "kiközösítettek" közül való, mert roma, kínai vagy néger...

Tehát... a romák egyre nehezebben tudnak beilleszkedni, remélem nem sokáig marad így.

Bocsi a regényért, ilyeneken felhúzom magam...

2012. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is észre vettem ,hogy a romákat mindenhonnan kiközősítik főleg a munkahelyeken esélyt sem kapnak ,hogy bízonyítsanak aztán meg azért pampognak ,hogy nem dolgoznak.Szomorú
2012. szept. 3. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!