Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a magyar nép ismertetőjegyei?

Mik a magyar nép ismertetőjegyei?

Figyelt kérdés

pl itt arra gondolok, hogy:szemszín,-forma

hajszín,-forma

orr,-fül,-szájforma

és hasonlók


2012. szept. 2. 20:11
1 2
 11/14 assurbanapli ***** válasza:
0%
sötét, erősen pigmentált bőr, szem, haj, arany fux, rajságos öltözék, 10 gyerek, sok seggíj és különleges tájszóláshasználat
2012. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves assurbanapli!

A magyar nép ismertetőjegyeire vagyok kíváncsi, nem a cigányéra..azt én is tudom, és nem kérdezném meg!

És ha aszt mondod, hogy rasszista vagyok nézz utána, cigány nyelven beszélnek és nem roma nyelven(mindenki cigánynak mondja őket, egymást is cigányka hívják)!

2012. szept. 8. 13:41
 13/14 assurbanapli ***** válasza:

errefelé leginkább lovári nyelven, de 80%uk csak a magyar egy különös "dialektusán"

gondolom nem érezted át kellően az iróniát az "újmagyarokat" illetően

egyébként nem értettem mire akartál utalni a roma és cigány nyelvvel kapcsolatban

2012. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 PANZERGENERAL válasza:

Mindenféle hajszín, szemszín előfordul, csakúgy mint más európai országban, nagyon sok a keverdés az évszázadok alatt, köszönhető ez sokmindennek, bevándorlás,betelepedés, ezekkel általában párhuzamban van valamilyen okból kifolyóla történő népességcsökkenés( ez ált. háboró hozadéka) pl.:török...tatár...stb.

szinte nincs is aki tisztán magyar felmenőkkel rendelkezik a családfában legalább is tú messzire menőleg nem, úgyhogy mindenféle orr szájforma és hajszín szemszín előfordul.(csak a fehér bőr) a tehát a magyar nép ismertetőjegye nagyon egyszerű...ha felnézel egy zászlóra itthon, (és megfelelsz az előbbi kitételeknek) és a Piros-Fehér-Zöld trikolort látva az jut eszedbe róla hogy Haza akkor az az ember magyar... :D remélem segítettem.

2013. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!