Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A beszédhibásoknak van-e...

A beszédhibásoknak van-e esélyük beilleszkedni egy közösségbe? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jó magam is beszédhibás vagyok.Általános iskolában 5.-től keztem el hebegni.A pedagogusok és a szüleimszerint nem vészes a dolog mivel vannak nállam jóval súlyosam beszédkésségüek is.És ez a hebegés csak akkor törrám mikor váratlan dolog ér,vagy izgulok valamiért.. és én úgy gondolom,hogy emiatt nemtudok beilleszkedni kapcsolatokat megteremteni... Akárhányszor megakarok szólalni rámjön valami nyomás.. és megsem birok mukkanni.. röviden inkább kusbam maradok.. és arra lennék kíváncsi,hogy ezzel csak én vagyok-e így,vagy más beszédhibás.Jómagam ezt nemigen tudom eldönteni mivel még nem találkoztam azonosgondu emberrel. a válaszokat előre is köszönöm.

16L



2012. szept. 4. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőmnél is ez volt,nála is valamikor általános iskolában jelentkezett a dadogás, és szintén többnyire csak stressz helyzetben és nem is minden betűnél akadt el. Ő igyekezett kerülni az olyan szavakat,amik azzal a betűkkel kezdődött,amit tudott,hogy ott biztos elakad. A tanárok is tudták, ezért általában szóban nem feleltették. Már sikeres kozmetikus lett,beszédhiba már sehol.
2012. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta van. Kiskoromba sokat bántottak is emiatt. /tanárok IS/ Emiatt gondolhatod, hogy milyen lettem. Középsuliba járok. A tanárok olyanok amilyenek, általában felelek ugyanúgy mint mások /pedig olyankor én is hebegek/ úgy van megbeszélve, hogy ha látszik, hogy kellemetlen akkor leültetnek és leíratják. /Mert én nem akarom, hogy mások azt hidjék, hogy kivételeznek velem/


Az osztály egyrésze kiközösít de van néhány barátom általában velük vagyok.

2012. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Aztvettem észre, hogy sok korunkbeli nem tudja et, hogy kezelni /meg kisebbek/ azért szólnak be érte.

2012. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehezebb beilleszkedniük, még akkor is, ha csak beszédhibások. A beszéd és a nyelv a kommunikációhoz kell, tehát ha valakinek gondja van velük, akkor a kommunikáció is nehezebb.


Én dadogtam, pösze is voltam, és még ma is nehezen illeszkedem be nyelvi-kommunikációs zavarom miatt. Igaz, engem is bántottak a beszédem miatt.

Kérdező, ne zavartasd magad a hebegés miatt! Ha nem értik, amit mondasz, akkor még leírhatod. Ha pedig rossz szándékúak, akkor nem baj, ha nem értenek.

2012. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én kiskorom óta raccsolok...emiatt elég sokan "piszkálnak" és barátkoznom sem olyan könnyű. Te mondjuk jobb helyzetbe vagy mert nálunk ugyanúgy kell felelnem és ez nekem mindig eléggé kínos..
2012. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!