Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek együtt filmet nézni?

Figyelt kérdés
Számomra mindig nagy csalódás volt, ha találkoztam baráttal/barátnővel, és kitalálta, hogy menjünk moziba, vagy nála nézzünk egy filmet. Ráadásul mostanában anyám is lelkendezni szokott, hogy nézzem vele a filmet.. ez miért jó közös időtöltés? Még azt se mondanám, hogy a végén de jól megbeszéljük a látottakat, mert még azt sem. Ülök valaki mellett és nézünk ki a fejünkből. Nekem nagyon furcsa, hogy ez mitől lett olyan közkedvelt közös program.

2012. szept. 6. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:

hát így nem tudom de vannak olyan filmek amiket egyedül nem jó nézni

én például jó vígjátékot egyedül nem szeretek nézni mert kell valaki akivel tudok röhögni.

2012. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak akkor szerettem másokkal filmet nézni, amikor én már láttam a filmet és kíváncsi voltam a reakciójukra (amik soha nem voltak olyan élvezetesek, mint ahogy elvártam volna).

A kérdésre a válasz pedig: Mert nem tudnak jobbat kitalálni, annyira belefásultak a látszatvalóságba ami körülöttük van, hogy minden kreativitás megszűnt bennük.

2012. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ülök valaki mellett és nézünk ki a fejünkből."

Ezen jót nevettem. :DD


Szerintem azért szeretik az emberek, mert ha valami reakciójuk, gondolatuk támad, akkor azt szeretik egyből megosztani másokkal. Például vicces jeleneten jobb közösen nevetni, vagy ha valami durvát látunk, jólesik odaszólni valakinek, hogy "hú, láttad?" Szeretjük megosztani a gondolatainkat, érzéseinket. Márpedig a filmek pont ezeket váltják ki velünkből.


Ha éppen nincs ilyen izgalmas rész, vagy nem elég jó a film, akkor persze kínos is tud lenni, ez igaz. :)

2012. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

* "Márpedig a filmek pont ezeket váltják ki velünkből."

Bocsánat: 'belőlünk'. :)

2012. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ülök valaki mellett és nézünk ki a fejünkből"


Jól látod a lényeget... Ha neked ez nem tetszik (teszem hozzá jogosan), próbáld olyan dologra rávenni őket, ami közben nem lehet TV-t nézni. Pl. bográcsozás, kirándulás, ilyenek. A közös filmnézés nem fog összekovácsolni 2 embert vagy közösséget.

Egyébként a tv hipnotizál. Nézd meg a kicsi gyerekeket. Mikor bekapcsolják nekik a tv-t, nézik kitágult szemekkel és tátott szájjal és megszűnik körülöttük a világ. Sokszor azt sem hallják meg, ha szólnak hozzájuk. Ilyesmi történik a felnőttekkel is és már szinte úgy kapcsolják be az emberek a tv-t, mintha muszáj volna; nézik a filmeket is, mintha muszáj volna...

Ha érdekfeszítő, akkor körülöttük is megszűnik minden és csak oda koncentrálnak; ha sz@r, van úgy, hogy akkor is megnézik, de nem tudják megmondani miért...

Tedd fel pl anyukádnak ezt a kérdést, amit kiírtál. Nem fog tudni normális választ adni, mert ő maga sincs tisztában a miérttel.

Nincsenek építő hatással a 2 vagy akárhány személyes közösségekre a filmek, hiába néznek ki a fejükből együtt az emberek...

2012. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekesek a válaszok!


Belegondolok olyanra nálam is volt példa, hogy nagyon tetszett egy film, és meg akartam mutatni valakinek, így együtt megnéztem vele újra. Viszont sajna egyre többször tapasztalom programlehetőségként ezt a nézzünk "valami" filmet, vagy menjünk moziba, és majd választunk kényszeredetten valamit az über gagyi kínálatból.


Az a fele valóban érthető, hogy jó együtt nevetni-sírni egy filmen, de valahogy bennem ez a program olyasvalakivel merül fel, akivel éjjel-nappal együtt vagyok, így már sok volna mindig beszélgetni, aktív programot csinálni. Ellenben azon nagyon megdöbbentem, mikor rég nem látott barátnőmmel végre tudtam találkozót egyeztetni és az volt a vágya, hogy moziba menjünk.. (És jelzem, szintén nem egy általa várva-várt filmet szeretett volna megnézni.)

2012. szept. 6. 17:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézek már fél éve televíziót,sem nagy filmprodukciókat,mozi már hosszú évek óta kikerült az életemből,kivéve privát videókat,dokumentumfilmeket,ezeket nézek.


Sajnos igaz hogy kimossa az ember agyát,próbálom felhívni a figyelmet a családomon belül,de óvatosan teszem mert még kihívják rám az ambulanciát.

2012. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egy ideje foglalkoztat ez a kérdés és elkezdtem foglalkozni vele és feltérképezni, hogy mi is lehet a színfalak mögött. Ime pár gondolatom, véleményem:


1.) Azért mert mindig egyszerübb a kényelmesebb utat választani: szorakoztassanak úgy, hogy közben nem kell sokat tennem érte (bekapcsolom a tévét, elinditok a számítógépen egy filmet, elmegyek moziba, ...).

- sajnos manapsag egy film tobb kalandot iger es egyszerubb megnezni. Egy beszelgetés vagy valami mas kreativ idotoltes igazabol jobban epitit a kapcsolatot, de tobb energiat igenyel.

- a filmnezes is epiti a kapcsolatot, mert egy kozos elmenyt nyujt, viszont ez sokkal alacsonyabb szerintem, mint egy kozos szankozas pl. A filmnezes kapcsolat epiteset is lehet novelni azzal, hogy megbeszeljuk, hogy mi tetszett, mi gondolkoztatott el.


2.) Az emberek vágynak a kalandra, kihívásokra, újdonságokra, érzelmek átéléséra, de mivel ezt nem tudják, nem merik, nem képesek, lehetőségeik nem engedik,... csak a film világa marad, amit ezt valóra válthatja.

- rovid távon a film kikapcsol, szorakoztat es újat igér. De hosszutavon elveszi az időt más értékes dolgoktól és egy rossz szokássá és meneküléssé válhat.

2017. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!