Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közmunkás vagyok, irodában...

Közmunkás vagyok, irodában sok feladatra, és a régi dolgozó (akitől be kellene tanulnom) nagyon durva, nőietlen, cinikus. Kihasználja a kiszolgáltatott helyzetemet. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Én is sok embert tanítottam már be, és meg sem fordult bennem, hogy ilyen stílust engedjek meg magamnak!

2012. szept. 8. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:

... régi dolgozó, akitől be kellene tanulnom ...

Ezek szerint nem sokáig lesz ő ott már dolgozó, azért kell megtanulnod az ő munkáját. És ezt ő is tudja, ezért ne csodálkozz, hogy útál téged, mint ...

Kitartás, csak figyelj, jegyzetelj, dolgozz, tanulj keményen tőle minél többet, mert ezek szerint hamarosan átveszed a helyét!

Ez adjon erőt neked!

2012. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nem biztos az hogy nem sokáig lesz ott ezt a krdező nem írta konkrétan. Én is közmunkás vagyok és a régi dolgozó tanít be.. ha helyettesítenem kell őt vagy valami
2012. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Amit még tudni kell: biztosan ő marad, 5 éven keresztül dolgozott ott, 3 éve teljesen egyedül, és így is elvitte a munkát. Igaz, hogy engem azért vettek oda, hogy: 1. tehermentesítsem őt, 2. az igazgatónak legyen titkárnője, és pontosabban, korrektebben legyenek a dolgok intézve.

Ráadásul: Ő végleges dolgozó, pénzügyi végzettséggel, gyakorlattal, nekem pedig az sajnos nincs.

2012. szept. 8. 08:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, amit még tudni kell: Nem magyaráz semmit, csak ami az ő munkáját könnyíti meg, ha nekem van kérdésem, nem nagyon ér rá foglalkozni vele, kb. 3-4x át kell menjek hozzá 1 üzenetet átadni, vagy valamint megkérdezni, mert nem ér rá...

Amit pedig kér tőlem - inkább utasít - ha rákérdezek, hogy mihez kell, vagy miért így kell, az a válasz, hogy ő beszél, én csak csináljam, amit mondd...Hogyan lehet így dolgozni? Volt olyan - szó szerint - elkért egy szerződést, (átkiabált a másik szobából) lefénymásoltam Neki, átjött, és leb....-t, hogy minek pocsékolom a papírt, neki az eredeti kell. Mondtam, hogy nem tudtam, és miért kell az eredeti? A válasz az volt, hogy ő tudja, és vissza fogja hozni, nem fogja megenni. Kb. ilyen kellemes légkörben telnek dolgos napjaim, tényleg végső elkeseredésemben írtam ide, hogy ezzel a szituval mit lehet kezdeni?

2012. szept. 8. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek még nem olyan nagy dolgok. Különben is közmunkásként úgy is csak néhány hetet- hónapot fogsz ott dolgozni. Még mindig jobb mint utcát seperni vagy szemetet szedni.
2012. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg úgy néz ki, hogy december 31-ig szól a szerződésem, és ha minden igaz, akkor jövőre tényleges munkahely lesz belőle. Ezért nem mindegy, hogy milyen a légkör. Abban teljesen igazad van, hogy sokkal jobb, mint az utcát sepregetni, de én 3 hónapot ingyen és bérmentve (álláskeresési támogatásom alatt) is ledolgoztam a napi 8 órát, illetve amit kellett, mert volt olyan, hogy hamarabb el lehetett menni.
2012. szept. 8. 18:04
 7/8 anonim válasza:

Második válaszoló vagyok: Nekem idén januárban ígérték hogy véglegesítenek a családgondozó mellé mert nem győzi egyedül a teendőket, de azóta sincs semmi híre ennek az ígéretnek. A jegyző ígérte, még reménykedtem is benne mert szeretném ezt csinálni, de már nem látom esélyét annak, hogy én leszek a "kiválasztott". Pedig még a tanfolyamot is vállaltam volna, ha kell, saját költségen ami nem kis pénz kb 200 ezer vizsgadíj nélkül. Egyébként

most is a családgondozó mellett dolgozom közmunkán. november végéig.

2012. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"3 hónapot ingyen és bérmentve (álláskeresési támogatásom alatt) is ledolgoztam a napi 8 órát"


Az meg, hogy lehetett?

Ha elhelyezkedtél akkor a munkanélküli járulék kifizetését fel kellett volna függeszteni és helyette közmunkás bért fizetni.

Majd a közmunka leteltével újra kellett volna folyosítani a munkanélküli támogatást.

2012. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!