Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erre a beilleszkedési problémá...

Erre a beilleszkedési problémára mit tudnátok nekem javasolni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: most lettem egyetemista. Így az elején még ugye nem kell magad halálra tanulni, szóval van időd erre-arra. Na de az egyetemisták 90%-a ezt az időt ivásra, bulizásra használja. Ez ellen nekem nincs kifogásom, egyáltalán nem ítélem el, sőt néha én is megyek bulizni, haverokkal iszogatni. A különbség annyi, hogy míg a többiek minden második nap elmennek valami kocsába/discoba, addig nekem ez tökéletesen elég havonta egyszer, de ha nagyon kell, heti egyszer elmegyek. Én sokkal jobban szeretek sportolni, kártyázni, olvasni meg hasonlókat. És attól tartok, hogy ha így nem is kihúzó, de pótolható leszek. Mivel csak ritkán járok el egy adott csoporttal, ezért ha ők valami más programot szerveznek, akkor én nem biztos, hogy majd eszükbe jutok. És ez itt a probléma. Hogy szerintem nem lesz szükség rám, és/vagy pótolható leszek. Mit kéne csinálnom? Van valami jó megoldásotok erre?

2012. szept. 8. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te egy normális felnőtt ember vagy, aki nem rontja el a szervezetét hülye bulikkal és alkoholizálással, nem beszélve a cigizésről. Nagyon is jól tetted, hogy nem kerültél rossz társaságba, tedd azt, amit szeretnél, amit élvezel, és ne változz meg mások kedvéért, az már nem te lennél.


Az már másik kérdés, milyen egyetem az, ahol a diákok megtehetik, hogy minden másnap kocsmáznak...na erről is megvan a véleményem. Na de könnyen beszélek, orvosira megye, ahol a magadféléket nem hogy nem közösítik ki, hanem áldják a jó jegyeik miatt.

2012. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy nem cigizek, de jól gondoltad. :D Ez a minden másnap kocsmázás csak nagyon az elején jellemző, szerintem ez szinte minden egyetemnél így van, hogy mondjuk az első vagy az első két hétben van szabadidő. Szóval normális egyetem ez, vannak nehéz szakok, persze az orvosi talán a legnehezebb, szóval nem csodálom, ha ott semmire nincs idő. Egyébként nem is akarok megváltozni miattuk, sőt szerintem nem is várják el, viszont ezeknek az embereknek nagy része jófej. Itt eddigi tapasztalataim alapján nem jellemző ez a páwa-stílus. Ezekkel a jófej emberekkel pedig jó lenne más programokon részt venni. Ők csak kicsit szórakozni akarnak esténként is, szerintem semmi baj azzal, ha barátokkal és pasival/csajjal elmész bulizni, és jól érzed magad. Akár pia nélkül is. Nekem csak az a bajom, hogy úgy látom, hogy ha nem állok be a sorba (nem fogok), akkor csak egy jelentéktelen valaki leszek, akivel nincs gond, de közömbös mások számára.
2012. szept. 8. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
attól még, hogy nem iszol, nyugodtan elmehetsz egyet a kocsmába vagy egy karaoke buliba, vagy csak beszélgetni, nem kell bulizni! és hazajöhetsz 1 - 1,5 óra múlva, és nem maradsz ki a jóból sem! :)
2012. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit átérzem a helyzetedet mert hasonló cipőben jártam annak idején mint Te. Csak azzal a különbséggel, hogy én nem voltam kollégista. Mert abban a városban jártam egyetemre ahol laktam. Ugyanígy volt, a kollégisták minden nap jártak ide-oda piálni bulizni. Nekem pedig ez minden nap azért elég sok lett volna.

De különben egy idő után ezt is meg lehet unni, meg anyagilag sem lehet sokáig bírni, szóval lesznek majd akik lemorzsolódnak abból a bulizós társaságból.

Nekem lett néhány barátom úgy is, hogy nem jártam el velük, csak néha napján (két havonta egyszer). Senkivel sem volt semmi problémám, mindenkivel elbeszélgettem de úgy életre szóló barátságok nem köttettek. De így is megosztottuk egymással a jegyzeteket, segítettünk egymásnak stb.

Ha meg minden áron a barátjuk szeretnél lenni akkor csak az első pár hétben menj el velük ide-oda, amíg ki nem alakulnak a kötődések, utána pedig lassíts. Úgy is mondhatnám, hogy addig járj el velük amíg megismernek. Ha már megismertek úgyis fognak hívni és keresik a társaságodat, és akkor már bátran mondhatod hogy nem mész el.

De ha tényleg nincs kedved akkor meg ne menj, hidd el úgyis lesz barátod. Lehet, hogy kevesebb de igazabbak.

2012. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!