Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Humorérzéket lehet-e fejlesz...

Nano Dream kérdése:

A Humorérzéket lehet-e fejleszteni, vannak-e rá jó könyvek, tanfolyamok?

Figyelt kérdés
Mások már feltették ezt a kérdést, de sajnos senki nem írt normális választ rá, csak olyanokat, hogy nézen humoros filmeket, stand-up komédiát, de ezek nem megoldások. Én úgy gondolom mint a kommunikáció, úgy a humorérzék is fejleszthető, tapasztalatok, ötletek? :)

2012. szept. 10. 16:04
 1/2 anonim válasza:

Olvass Karinthy-t pl Együgyü lexikon, kicsit fárasztó, de például abszolút kreatív, és a humorának az alapja, hogy sokszor megfordítja a szavakat... erre példa mondjuk a: lefejeltem egy zuhanó téglát - magyarul: ráesett egy tégla a fejemre.

Amúgy talán azért nincs konkrét megoldás, mert nagyon vékony a határ... egy humorosnak szánt megjegyzés sokszor lehet sértő, ha épp elfelejtünk mosolyogni hozzá, vagy a másik ember nem veszi a lapot ésatöbbi..

Tanfolyamról még nem hallottam:)

2012. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vagy Rejtő Jenőt.
2012. szept. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!