Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A társalgás tanulható?

A társalgás tanulható?

Figyelt kérdés

Egyszer azt hallottam, hogy aki sokat olvas, az könnyeden tud beszélgetni, társalogni, csevegni, akár idegen emberekkel is. Ha ez igaz, akkor én vagyok az élő kivétel.


Elég zárkózott ember vagyok, nehezen nyílok meg másoknak. Nem tudok ismeretlen/kevésbé ismert/ismerős emberekkel elbeszélgetni a semmiről. Úgy érzem, hogy nincs témám. Pedig biztos van, csak én nem tudok témát indítani. Ha valaki elkezd kérdezgetni, akkor tudok beszélni, s utána már tudok kérdezni is, de egyébként csak hallgatok nagyokat, mint a sült hal. Viszont ez így társaságban is és egyébként is kellemetlen a számomra. Szeretnék közlékenyebb lenni, cserfesebb, beszédesebb.


Ez megtanulható?

Mit kell tennem?



2012. szept. 10. 21:51
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja.



:-)

2012. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapok biztos megvannak nálad.


Egy dolgon kell lazítani az pedig az önbizalom.

Érezd hogy te is jókat tudsz beszélni.

Te is ugyanúgy kezdhetsz témába mint akárki más.

Nem kell félned ha rontasz beszéd közben,amiatt sem aggódj hogy mások hülyeségnek gondolják amit mondasz.


Én is ebben voltam benne,aztán bátrabb lettem és utána néztem hogyan javulhatnák,ezeket írtam le neked is.

2012. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus kisebbrendűségi érzés. Valamiért félsz kezdeményezni. Ezt a valamit kellene megtalálni. Kezdd a bizalmasabb ismerőseiddel, kérheted őket, hogy segítsenek, kezdj beszélni bármiről, ők pedig véleményt mondhatnak, tanácsot adhatnak a konkrét esetre. A gyakorlat tapasztalatai fogják meghozni az önbizalmadat.

Itt nem tanulni kell, hanem legyőzni önnön félelmeidet.

2012. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 stepi24 válasza:
légy nyitott és ne légy ilyen visszahúzódó, beszélgess emberekkel bármiről, ha úgy érzed nem megy akkor kezdd ismerősökkel beszélgess velük közös dolgokról, olyanokról amik mindkettőtöket érdekelnek, de ne félj számodra még idegen személyeket sem megszólítani.
2012. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy nem a megfelelő emberekkel próbáltam kommunikálni? Ma például volt sikerélményem. Mondjuk egy olyan emberrel beszélgettem, akit ismerek, de csak felületesen, viszont egy hullámhosszon vagyunk, van hasonló érdeklődési körünk.


Lehet, hogy igazatok van, hogy bátrabbnak kellene lennem.

2012. dec. 14. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!