Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért megy nehezen a beszéd?...

Miért megy nehezen a beszéd? Miért vagyok beszédhibás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok a szavak embere, ez rám tényleg igaz. Gyakran megesik, hogy egyszerűen nem tudok mit válaszolni, mert semmi sem jut eszembe, de mondani kell valamit, így csak hülyeséget mondok. Gyakran vagyok így társaságban. Ha meg van mondandóm, az sem olyan, ami a társalgást feldobja, elég száraz, tömör. Persze van olyan, amikor nem, de ez az általános, bár ezt úgy ahogy lehet fejleszteni gondolom.


A másik dolog a beszédhiba. Érteni mit mondok, nem azzal van a problémám, hanem van olyan, amikor elkezdenék egy mondatot, nem jön ki, amit mondani akarok. Mintha megakadnék. És így néha ilyen csettintéssel kezdem a mondatot, amit a nyelvemmel csinálok. Megfigyeltem, hogy ez időszakos. Tehát nem mindig van így. Miért lehet ez? Elég zavaró. Nem tudom miért akadok meg.



2012. ápr. 3. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Végre találtam egy magamhoz hasonló ember, ennek örülök. Ugyanez a helyzet nálam is. Én ha nem tudom elkezdeni a mondanivalómat, benyögök egy-két Na!-t és ez általában segít.

Nálam úgy 3 éve kezdődött. Szociális fóbiám van, de az az érdekes, hogy pont akkor lettem ilyen, amikor eldöntöttem, hogy változtatni fogok. Szerintem attól alakulhatott ki, hogy nem tudom igazán megvalósítani az elképzelésemet, miszerint mostantól bátran kimondom a véleményemet, illetve kiállok magamért, és nem törődöm mások véleményével.

2012. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el logopédushoz? Biztos tudna javítani a helyzeten. Egyébként átérzem a helyzeted, én meg halkan beszélek és sokan mondogatják, hogy nem hallják ettől komplexusaim lettek és ha ideges vagyok teljesen elmegy a hangom :S
2012. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én jártam logopédushoz, és egyáltalán nem segített. Sőt egy barátnőm dadog, és neki sem. Szerintem ez inkább lelki eredetű. Nálam biztos, ezért is szeretnék majd elmenni pszichológushoz.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy a logopédus semmit sem ér, csak vannak esetek, amikor nem ő a megfelelő ember.

2012. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Ez szerintem sem beszédhiba. A pszichológus azért jó ötlet, mert ő tud mondani olyan praktikákat, amivel kontrollálni tudod magad, ha ilyen helyzetbe kerülsz. Nagyon nehéz helyzet az, amiben vagy, nálunk a családon belül van hasonló. Rendkívül értelmes fiú, de alig tud kommunikálni. Nagyon sok kudarc forrása lehet pl. az iskolában, ha a pedagógus nem ismeri fel a gátlásait és a képességeit, a sikertelenség pedig tovább növeli a kudarcot. Szinte ördögi kör. Egy pszichológus sokat segíthet. És az, hogy az élet olyan területein, ahol nem kell kommunikálni, keresd meg miben vagy tehetséges, és onnan meríts erőt. Pl. sport vagy egyéb hobbi.
2012. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igazi beszédhiba,pszichés.Gimiben és általánosban én sem tudtam kinyögni egy normális,ép mondatot az osztálytársaim előtt,folyton összeakadt a nyelvem,néha még röhögtek is rajtam.A végén meg sem mertem szólalni.Aztán kiderült,hogy amikor olyan emberek között vagyok,akik megértenek,akkor semmi bajom,még meg is jegyezték,hogy milyen szépen,folyékonyan beszélek:)Pl pszichológusnál egyáltalán nem volt ilyen bajom.
2012. ápr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Köszönöm, hogy felhoztátok a témát. Én egy speciális eset vagyok. Tudok társaság mókamestere lenni, az éneklés folyékonyan és nagyon jól megy, ugyanakkor sokszor "vért izzadtam" bizonyos időszakokban a beszéddel. Úgy éreztem, hát ez nem igaz, mintha minden összeesküdött volna ellenem. Férjem szerint és orvosnál is jártam már, nem számítok beszédhibásnak, mégis sokszor megkeserítette az életem verbális részét. Pontosan ez az elakadás dolog. De jó hír: nem érdekelt mások véleménye, megteszem a magam részéről, amit tudok, és elfogadom, hogy most ennyi volt. Szerintem fontos az elfogadás. A pszichológus tud tanácsot adni, de nem tudja helyettünk leélni az életünket. Igen, jó lenne úgy élni a napokat, hogy egyáltalán nem kell ezzel felébredni és lefeküdni. De a pici sikereket viszont tudni kell értékelni.És mivel csodapirula sem létezik, egy valami mindenképpen: hit és önkontroll. Step by step.
2013. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!