Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek melyik évszak tetszik?...

Nektek melyik évszak tetszik? Tél vagy a nyár? És miért?

Figyelt kérdés

Nekem a nyár:

1., hosszú és fényes nappalok vannak

2., sokat lehet a természetben tartozkodni

3., lehet kirándulni, nyaralni, strandokra járni

4., meleg van

A telet nem szeretem mert:

1., Rövidek és szürkék a nappalok

2., Korlátozottan lehet utazni (pl. ha leesik 20 cm hó)

3., Hosszú és sötét éjszakák vannak

4., Fel kell öltözködni

5., Hideg van, a ködös és párás cseppegős időt nem szeretem



2012. szept. 11. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Mindegyik, mert mindnek megvan a maga hangulata. És három hónap pont elég arra, hogy az ember kihasználja az adott évszak adta lehetőségeket, és utána jöjjön a következő, hogy legyen mit várni. :)
2012. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Én ugyanazért nem szeretem a nyarat, amiért te szereted, és ugyanazért imádom a telet, amiért te nem :)

A természetjárást kivéve, azt szeretek nyáron is, télen is, párommal, állatainkkal egy jó fényképezőgép társaságában gyönyörű tájakat, helyeket lehet fényképezni nyáron, télen, ősszel, tavasszal. Ha nem megyünk messzire, akkor macskák is kísérnek (mögöttünk pusztaság, erdőség, mezők, jóval távolabb kezdődnek földek, így csak kimegyünk a hátsó kapun, és elindulunk valamerre). Kutya póráz nélkül, szófogadó, 5-10 méteren belül marad, és egy nagyobb botot mindig viszünk a biztonság kedvéért, ha esetleg egy kóbor kutya járna arra, védekezés képpen. Csak egyszer volt probléma, három nagy kutya támadta meg a kutyánkat, de sikerült őket elzavarni, kutyának sem lett komoly baja, némi szuri és 1-2 hét sántikálás, pár nap sokkos állapot volt csak. Macskák is szabadon kísérnek, de ha egy bizonyos határon túlmegyünk, akkor visszafordulnak vagy ott megvárnak. Télen is, nyáron is. Valószínűleg addig terjed az általuk ellenőrzött, biztonságosnak ítélt terület :)

Szeretem a telet, mert már korán sötétedik, mert kerti munka alig akad, gyakorlatilag csak a hólapátolás, amit meg szeretek, és már 6 óra körül meghitt a hangulat, van időnk és hangulatunk inni egy-egy forró csokit, beszélgetni, az emberek már lenyugodnak olyankor. Arról nem is beszélve, hogy amikor hó borít mindent, a kisebb utakra ráfagyott a hó, a házak szépen ki vannak világítva (némelyik már giccsesen), akkor nagyon jó sétálni, szép a látvány. Nyáron ez csak 9 után jön el, rengeteg a kerti munka, amiből locsolni, füvet nyírni és a terméseket betakarítani, gondozni szeretek. Mindennapos szinte a hátsó terasz takarítása, mert a szél és az állatok mindent felhordanak, mire befejezem a gazolást az egész kertben, kezdhetem onnan, ahol legelőször jártam, túl meleg van, hőség, nagy viharok (amiket éppen szeretek, csak mostanában több kárt okoznak, amit meg már nem). A házban is úgy vettem észre, hogy többször szükséges a takarítás nyaranta, mint télen, és télen több idő is jut rá. Pozitívum viszont, hogy a legtöbb zöldség gyümölcs nyáron/ősszel érik, sokkal változatosabban lehet ételeket készíteni (viszont alig kívánunk valamit és alig van étvágyunk a nagy hőségben). Az eltett zöldségeket, gyümölcsöket nem kedvelem, frissekből szeretek főzni/sütni. Ez hátránya a télnek az én szempontomból.

2012. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pietrosol ***** válasza:
98%

Szia!


Az összes évszakot szeretem!


Tavasszal az addig rejtett dolgok felszínre bukkannak!Ezek a nyár tobzódásában bontakoznak ki teljesen!Az ősz pasztellszínei megnyugvást és sajátosan kellemes melankóliát hoznak!A tél pedig a belső nyugalom pihentető erejét hozza el!

2012. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Én mind a 4 évszakot szeretem, mindegyiknek megvan a maga szépsége, hangulata.
2012. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Nekem inkább a tavasz és az ősz a kedvenceim. Nincs se túl meleg, se túl hideg, finomak az illatok és én az őszi ködös időt is szeretem.
2012. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Én a Tavaszt, és Őszt, Telet akkor szeretem ha nagyon havas és normális rendszerű időszak


Tavasszal kellemes az idő, ilyenkor az agyam is jobban működik mint most nyáron

Ősz kezdetétől a végéig sokat járok motorozni főként hosszabb távokon, erdős részeken keresztül

20/F

2012. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Télt szeretem: akkor van karácsony,így a szüleim elhalmoznak engem mindenféle ajándékkal,jó hideg van,nem csipkedik a hátsómat a szúnyogok,rengeteg édességet ehetek,szeretem nézni,ahogy kidíszítik a tulajdonosok a házukat,és mert December a szeretet hónapja(szerintem),akkor született Jézus,télen van osztálybuli,karácsonykor infó órán játszhatunk a gépen és nem tanulunk,Facebook is van a gépen,esik a hó,hógolyózás,új kabát,iskolai fellépések.


Nyár:NINCS ISKOLAA! nyaralás,este futhatok,erdőben sétálhatok,napozhatok,egész nap csak kockul

s. 13/L

2012. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

Szia.

Nekem a tél a kedvenc évszakom. Szeretem a hosszú estéket,amikor már este 6-7 óra körül a házban van a család,jókat beszélgetünk,teázunk. Sokkal jobban tolerálom a hideget,számomra olyankor sokkal tisztábbnak tűnik a levegő,valamiért energikusabb vagyok a hidegtől,mint a melegtől. Az idei nyár nagyon megviselt,nagyon nyomasztott ez a hőség.Tudom persze,nyáron az a jó,ha meleg van,de ez már kb. olyan volt,mint a trópusokon. Még az udvarra se volt kedvem kimenni.Nagyon szeretem a decemberi ünnepeket. A hosszú estéken van elegendő időm arra,hogy sokat olvassak. Valamint nagyon szeretem mikor a kályhában pattog a tűz. Gázzal fűtünk,de a nappaliban van kályhánk és az másként adja a meleget. Jó érzés leülni mellé.

Mondjuk az őszt is szeretem,mert szeretem a szép színeket,az esőt.Még a tavasz is elmegy,olyankor új életre kell minden,nyílnak a szép virágok. Szóval a kedvenc a tél,a mumus a nyár,de azt elismerem,annak is megvan a jó oldala. A másik két évszaknak is megvannak a maguk szépségei.

2012. szept. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
97%
Mind a két évszakot szeretem.Most inkább a télhez vonzódom jobban.Nemsoká karácsony.Imádom a hideget,a havat,meg az egésznek a hangulatát.:))
2012. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Nyár:

1. Este fél 9-ig (június végén negyed 10-ig is akár) világos van.

2. Nincs iskola.

3. A kánikula ellen (szerintem) olcsóbb védekezni, mint a fagy ellen. (igaz, mostanában télen nem -15, hanem 0 fok van)


Viszont a szúnyogokat rühellem.

2016. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!