Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Elte koreai szakon végzek...

Ha Elte koreai szakon végzek dolgozhatok Dél-Koreában?

Figyelt kérdés
Lehetek tolmács ott kint?? A tolmácsok jól keresnek ott? Vagy válalatoknál eltudnék vele helyezkedni kint??

2012. szept. 11. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tolmács-fordító szakot kell végezned, hogy tolmács lehessél. Nekik választaniuk kell legalább egy másik nyelvet hozzá; javaslom az angolt párnak.
2012. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De Eltén van ilyen szak nem??
2012. szept. 12. 12:58
 3/15 anonim válasza:
Hogyne lenne ilyen szak, sok ázsiai nyelvet lehet tanulni. Egyik ismerősöm japán/kínai szakon van, 1 évet tanult kínában és miután elvégezte tolmács akar lenni.
2012. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Sajnos a koreai nem tolmács képes(még). Az Elte-n ázsiai nyelvek közül asszem a kínai tolmácsképes egyedül. Minornak fel kell venni a tolmácsképzést, és aztán menni mesterre. + kell még hozzá még egy nyelv.
2012. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Minornak fel kell venni a tolmácsképzést, és aztán menni mesterre. + kell még hozzá még egy nyelv.


Így lehet vki koreai tolmács???

2012. szept. 14. 18:41
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia,


én úgy tudom, hogy Dél-Koreában a Hankuk egyetemen (nem biztos, hogy jól írom) egészen nagy magyar tanszék van. A terebess.hu-n a Koreáról szóló cikkekben vannak erről infók. Ebben az esetben a hungarológián is érdemes lenne elgondolkodni (felveszed minorként, vagy harmadik szakként, egy csoporttársam is harmadik szakon csinálja), mert magyar mint idegen nyelv szakos tanárként talán nagyobb esélyed lehet odakint dolgozni, mint tolmácsként - magyartanárból biztosan kevesebb van, és nem lehet épp rossz dolog egy olyan országban lektorkodni, mint Korea. Nézz utána, sok sikert!

2012. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Huh köszönöm szépen a sok választ és a sok infót.Szerintem utána nézzek ennek a lektorkodásnak. Azzal tényleg könnyebben ellehtne helyezkedni. :))
2012. szept. 14. 23:34
 8/15 anonim ***** válasza:

Dolgozhatnal, persze, ha kapnal munkat tolmacskent!

Ennek az eselye viszont nagyon keves!!!!!

Ne feledd el, hogy az amit te akarsz az 1 dolog, amit meg a koreaiak akarnak az 1 masik!

Nekik megvannak a sajat magyar tolmacsaik, tobbre meg nincs szukseg, mert a magyar nyelv egyaltalan nem keresett

nyelv Koreaban!!! Te kedvedert meg nem fognak munkahelyet teremteni kulon.

2012. szept. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem mondtam,hogy teremtsenek.
2012. szept. 17. 15:18
 10/15 anonim válasza:
4. vagyok! Nem, sajnos koreai tolmács nem lehetsz hivatalosan, lehetsz esetleg angol tolmács,aki tud koreaiul is.
2012. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!