Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kirúghatnak valakit az egyetem...

Kirúghatnak valakit az egyetemről, azért mert meleg?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést sok helyre írhattam volna: a valláshoz, az iskolákhoz, a szexualitáshoz, de úgy gondolom, a Közösség topik a megfelelő. Azt is tudom, hogy sokan unják már a témát, de ez most egy (nem teljesen) aktuális eseményen alapszik.

Szóval beszélgettünk a neten egy barátnőmmel, most lettünk egyetemisták. Különböző egyetemekre járunk. ő egy itt meg nem nevezendő, vallásos egyetemre jár mostantól. Egy tanár mondta nekik (tehát nem pletyka), hogy egy fiút pár éve kirúgtak tőlük azért, mert kiderült róla, hogy meleg. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem ismerjük az esemény részleteit (pl.: hogy elhozta-e a barátját mondjuk egy iskolai bálra, vagy csak úgy a többiek kipletykálták róla). Én ezen elgondolkodtam, hogy ilyet lehet-e. Eszembe jutott, hogy azért ezzel kapcsolatban meghallgatnék véleményeket. Én azt gondolom, mindenkinek joga van részt venni a felsőoktatásban, ez nem olyan komoly kérdés, mint például a meleg házzasság, vagy ilyesmi. Előre is köszi a véleményeket!


2012. szept. 13. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyiért nem rúghatnak ki valakit.

Attól, hogy valaki vallásos, még nem ad okot arra, hogy kirekesztő legyen.

Erős a gyanúm, hogy nem csak ennyi állt a dolog hátterében, hanem valamilyen szabályszegés.(ellenkező esetben a sz..t is kiperelték volna az iskolából)

2012. szept. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt én is kérdeztem a barátnőmtől, hogy mért nem perelt, és én is arra gondoltam, hogy az illető valamivel botrányt is okozhatott, vagy ilyesmi. De a barátnőm szerint nem nagyon találták a kérdést, meg nem is nagyon figyelt azon az órán, csak ez úgy megütötte a fülét. De a tanár állítólag nem mondott további dolgot, ezt valamire példaként hozhatta föl, különben minek említette volna? valami hittudományi vagy milyen órán volt amúgy. Azt tudjuk még, hogy a tanári kar nem akarta kirúgni, de az egyház kezében volt/van az egyetem, és az erősködött.


Amúgy azt el tudom képzelni, hogy a fiú nem akart nyilvánosság elé állni, és azért nem perelt. Az ilyesmit lehozta volna a tévé, stb., és ha nem is mutatják, vagy nem nyilatkozik, akkor is az ismerősi kipletykálják, meg azok, akik nem is ismerik, csak egy suliba jártak vele, mindenkinek elmondják, hogy ő az, stb. Vagy lehet, hogy személyesen közölték vele, és nem akarta, hogy még többen megtudják. nekem is eszembe jutott, hogy mért nem perelt, de lehet rá magyarázatot találni.


Persze a suli nem tudhatta előre, hogy nem fog perelni. Nem értem. De amúgy hallani ilyen eseteket. itt a GyK-n olvastam egyszer hasonlót egy tanárról. Meg ugyanott más is mesélt ilyet. Szóval úgy tűnik, az ilyesmi előfordul.

2012. szept. 13. 00:56
 3/9 A kérdező kommentje:
*találták=taglalták a kérdést
2012. szept. 13. 00:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy állami fenntartású egyetemről senkit nem rugnak (még) ki ezért. Az egyházi egyetemek sajnos államban az államban, nagyon nagy autonómiával bírnak. És ők ezt megtehetik. Ezért mondom azt, hogy a szekuláris államot minden áron védeni kell, mert a végén mi fogjuk megszívni ha olyan szabályoknak kell megfelelnünk, amik a saját jogainkban korlátoznak.
2012. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál, engem minden esetre ez azért meglepett.
2012. szept. 13. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha például papnak tanult a fiú, akkor jobb, ha eltanácsolják. De egyébként sem engednek papnak akárkit.
2012. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy annak tanult-e, ez nem volt a történet része, de kétlem. Persze előfordulhat, de azért ez egy elég nagy egyetem.
2012. szept. 14. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Én viszont arra emlékszem, hogy egy homoszexuális voltát nyíltan hirdető hallgatót tanácsoltak el a papi szaktól. Más szakon mégis mi okuk lenne?
2012. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó, hát ha te ezt hallottad, és emlékszel, akkor lehet, hogy ugyanarról beszélünk. nem tudom, mi más okuk lenne, többek között ennek megvitatására tettem fel a kérdést.
2012. szept. 15. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!