Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek után is tartsam a kapcsol...

Ezek után is tartsam a kapcsolatot a "barátnőmmel"?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve ismerjük egymást, a suliban találkoztunk és hát barátok lettünk... De kb. 2 éve az van, hogy az egész csak róla szól... Panaszkodik és folyamatosan mindig róla van szó. Én meg hallgattam, de azért egy idő után már kezdett sok lenni. Pl. amikor egyszer bementem a suliba, azzal fogadott, hogy mizu, és mesélni akartam, mert pont akkor volt egy fontos mondanivalóm, de ő belém fojtotta a szót, és elkezdte mondani... Akkor jöttem rá, hogy ez az egész róla szól, de mindegy. Egyébként csak a suliban voltam jó neki. Egyszer nem mondta azt, hogy menjek el vele moziba vagy ilyesmi, még azt se, hogy menjek náluk vagy csak menjünk fel a városba nézelődni. Nem. Semmi.

A legjobban még is az fáj, hogy bár én voltam mindig ott vele, én segítettem neki, amikor rosszul érezte magát; amikor bármilyen gondja volt, én ott voltam, és segítettem neki, de úgy látszik, ez nem számított neki, mert folyamatosan azzal jött, hogy az lb-je így meg úgy. Ő a legjobb. Ők ketten a nagy Best Friend-ek. Hát, akkor miért nem neki panaszkodik?

Aztán most, hogy bár vége lett a sulinak, mégis szoktunk reggelente találkozni suliba menet. Úgy hogy a múlt héten úgy éreztem, kezd megváltozni a kapcsolatunk jó irányba. Főleg, mivel összeveszett az lb-jével. Aztán a hét elején felhív és mondja, hogy valami van az lb-jével meg minden. Én meg csak lestem. Újra nagy barátok? Egy hónapja még ő volt a legszemetebb meg minden, mondta, hogy fél évig nem is beszéltek vagy mi. Most meg olyan nagy odaadással beszélt... Meg hogy az új osztálytársai milyen jó fejek. Az egyik lány ugyanolyan, mint ő. Nagyon jó fej stb. Erre ma reggel, amikor kiértem a buszmegállóba, pár perccel később ő is megérkezett, de ahelyett, hogy odajött volna vagy valami, inkább tőlem 10 méterre megállt és elkezdett beszélgetni egy ismerősével. Csak odaintegetett és ennyi: mintha csak egy ismerős volnék, akivel úgy félévente egyszer összefut és ennyi.

A buszról visszanézve meg láttam, hogy két lánnyal megy a sulijának épülete felé. Jó kedvűen, viháncolva meg ilyesmi. No comment.

Nagyon megharagudtam rá, csak az a gond, hogy összeveszni se szeretnék vele, de már elegem van belőle. Viszont én meg nem vagyok annyira barátkozós típus. Bár vannak osztálytársaim, még nagyon friss az ismeretség mindenkivel. Lehet, hogy valamilyen szinten önzés, de legalább így van egy barátnőm... Ha meg összeveszünk, ő se lesz. Tudom, hogy a többiek felé kéne nyitnom, de két hét alatt azért nem lehet ennyire összebarátkozni. Én legalábbis nem tudok.

U.I. Bocs a hosszú szövegért.

14/L


2012. szept. 14. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, tegyél rá magasról, ne foglalkozz vele, az ilyen az nem barát.. Majd lesz rendes barátnőd. Nekem is volt egy ilyen barátnőm, mikor kezdtem volna mondani, hogy épp rossz passzban vagyok, mert szakított velem a barátom, közölte, hogy aha, és már mondta is, hogy neki milyen volt a hete, meg az apja egy szemét és így tovább.... Felesleges idő és energiaveszteség, valószínű a többi barátja is álbarát akikkel lehet pózerkedni a facebookon, de valódi barátai szerintem nincsenek.

21L

2012. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tehát: ez a "barátnő"

- kapcsolatba lép Veled, de nem fogad be Téged a gondolataiba, figyelmébe

- beszélgettek, de ez nem igazi beszélgetés, mert egyoldalú

- valamilyen érdek szerint "barátkozik" Veled

stb.


Lehet, hogy számodra szomorú, amit mondok én is, mint az előző beíró: ez nem barátság! Ez a személy nem alkalmas, hogy barátodnak tekintsed.

Nem kell megszakítani vele a kapcsolatot, csak ne tekintsd barátnak. Csak egy ismerősnek...egynek a sokból...

2012. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!