Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsam meg a barátnőmmel...

Szakítsam meg a barátnőmmel ezért a kapcsolatot? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de szerintem csak így érthető egészében.

Van egy nagyon kedves barátnőm, egy utcában is lakunk, hasonló korúak a gyerekeink. Nagyon jól megértjük egymást, szerencsére a gyerekek is jól el vannak egymással. Mivel mindketten itthon vagyunk éppen a legkisebbekkel, ezért az a szokásunk, hogy egyik héten náluk kávézunk, másik héten nálunk reggelenként. Plusz sokszor megyünk át egymáshoz délután is, hogy a nagyobbak is tudjanak együtt játszani. Nagyjából azonos anyagi körülmények között élünk szerintem, annyi a különbség, hogy náluk a férjének szakmunkás végzettsége van, a barátnőmnek 10 általános. (nem saját hibájából, ő tanult volna), nálunk viszont férjemnek és nekem is van diplománk. Ez a barátnőm és köztem soha nem volt probléma, soha nem éreztem úgy, hogy kevesebb lenne nálam, csak azért, mert sajnos más lapokat osztott nekünk az élet.

De, sajnos ott a férje. Egyszerűen utál, mert nekem magasabb végzettségem van, mint neki. Folyton beszól, piszkál, professzor asszonynak hív, sokszor az utcán is, ha találkozunk. Szóval leéget, elég kellemetlen. Meg tényleg bunkó stílusban adja elő magát minden alkalommal. Már egyszer összevesztem emiatt vele, de akkor hetekig nem engedte ki a barátnőmet meg a gyerekeket az utcára sem, szóval velük sem akarok kiszúrni, hogy megint összerúgom a port apukával.

Viszont borzasztóan nehezen viselem már a beszólásait, ráadásul most hogy jó idő van, ki sem tudom kerülni a találkozásokat, mert a gyerekek kint játszanak, és sajnos ő is gyakran kijön. A barátnőm meg sajnos olyan habitusú, hogy nem mer rászólni a férjére, pedig látom, hogy neki is kellemetlen a dolog. Nem szeretném megszakítani a kapcsolatot a barátnőmmel, de sokáig már nem fogom tudni elviselni a bunkózást, meg a hím-soviniszta beszólogatásokat a férjétől. Vagy ezt el kéne viselnem tőle? Szerintetek mit tegyek?


2012. ápr. 5. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Juj, nehéz helyzet, sajnálom.

Ha tényleg jó barátnőd, szerintem emiatt ne szakítsátok meg a kapcsolatot, legfeljebb ritkábban találkozzatok, ha el elviselhetőbbé tenné a helyzetet.

Persze igazából azzal a férfival kéne valamit csinálni, mert nem normális dolog, hogy így közétek áll. Miért nem mer a barátnőd szólni? A férje mit tenne? Megütné, bántaná, a gyerekeken bosszulná meg? Ha ilyet nem tenne, igenis szembe kell vele szállni ilyenkor. Ha pedig igen, akkor át kell gondolni azt a házasságot...

2012. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Nyilvánvalő milyen válaszok lesznek a jellemzőek majd, én mondok egy másik oldalt is. Nem lehet hogy valaha, valamikor megsértetted a képzetlenségével kapcsolatban? Akár úgy hogy nem is tudsz róla. Esetleg folyamatosan ezt teszed, de észre sem veszed.


Ez a tényként megállapitásod pl nem hangzik túl jól: "Egyszerűen utál, mert nekem magasabb végzettségem van, mint neki."


Az ő oldaláról viszont (és egy kalap alatt a barátnőd oldaláról is) ez az ami nem hangzik túl biztatóan: "egyszer összevesztem emiatt vele, de akkor hetekig nem engedte ki a barátnőmet "

2012. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ők mindketten olyan családból jöttek, ahol a férfi szava szent, és ez náluk is így megy. Fizikális bántalmazás nem volt soha, de lelki terror annál inkább. Teljesen leépítette szegény barátnőmet, hogy ő semmi sem ér, meg csak a konyhában a helye, mert az asszony oda való, meg ilyesmik. Én speciel már ettől falra mászok, főleg, hogy azért amíg nem szült barátnőm lazán elküldte dolgozni, de a háztartás így is egyedül barátnőmre maradt. De ez az ő dolguk, én úgy gondolom ebbe nem tisztem beleszólni. Egyszer elmondtam neki, hogy én így nem tudnék élni, de ha neki megfelel, akkor ez a szíve joga. Meg igazság szerint félek, hogy csak még jobban elmérgesedne a viszony. Nehéz ügy nagyon, tényleg nem tudom mi lehetne a megoldás. :(
2012. ápr. 5. 18:16
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem kérhetnéd meg a férjed, hogy beszéljen a barátnőd férjével, hogy ez fejezze be.
2012. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2.

Lehet, hogy megsértettem egyszer valamikor, de biztos nem szándékosan. Kérdeztem már barátnőmet, hogy úgy érzi-e hogy lenéző vagyok vele szemben, és hiszem, hogy elmondaná, ha így lenne, de Ő állítja, hogy soha nem érezte így.

Igazándiból mindig csajos témákról dumálunk, gyerekek, főzés, ruhák, ilyesmik. A férj hozza mindig elő ezt a végzettség dolgot. Azért írtam, hogy utál, mert magasabb a végzettségem, mert konkrétan meg is mondta ezt nekem, nem lehetett másként érteni.

Attól függetlenül, mivel én sem vagyok tökéletes, lehet, hogy volt olyan megnyilvánulásom, amit ő esetleg bántónak érzett, na de 2 éve csinálni a hacacárét minden egyes alkalommal, ha találkozunk?

2012. ápr. 5. 18:21
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Kérdésem nem a barátnőre vonatkozott hanem a párjára. Ő a konfliktus forrása (vagy te csak nem tudsz róla).


Figyu diplomás nő vagy, meg tudod fogalmazni azt amire kiváncsi vagy. Négyszemközt (és csakis négyszemközt) kerek-perec szegezd neki a kérdést. Mond el a bánatod elejátől végéig, elölegezd meg neki ha megbántottad akkor az biztosan nem volt szándékos, de ragaszkodsz a barátnődhöz, igy viszont nem megy stb, stb.


Egyébként férjed milyen poziciót tölt be ebben a szituációban? Lehet épp ő lenne a megoldás.

2012. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem simán hülye s nem illesz bele a világképébe. Ha szerite a nő helye a konyha meg a szülőágy hát elhiszem te magasan irritálod csupán a létezéseddel.

Lehet az a gondja, hogy talán merszet kap tőled az asszonya, hogy egyszer észreveheti jé, minek van ezzel az ökörrel, lehetne jobb is, tovább is tanulhatna, más igénye is felmerülhetni mint a konyha vízkő eltüntetése, kiálhatna magáért stb.

Ha már uralkodik a feleség felett azt nehéz lenne magától abbahagynia, így naná fél, hogy te mint egy másik élet szimbóluma a feleség elött hát pucsba döntitek a kiskirályságát.


Szerintem ha bunkó, nyugodtan beszélgessen csak el a férjeddel mint másik pasi annak talán mérvadóbb lenne a szava elötte.

Te csak annyit tehetsz, hogy ha nagyon idegesít hát vissza szólsz, hogy le lehet rólad szálni, vagy mint a teremtés koronája tessék csak bizonyítani a képzelt felsőbbségét addig pofa lapos míg nem tesz le kultúrában, érdemben, emberségben annyit az asztalra mint egy nő.

Na ettől befog durranni az agya, aztán ha a feleség marad mákvirág meg gyenge hát sajnos ritkulni, hígúlni fog a barátság a két család közt.

2012. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Megpróbálok elé állni, hátha lesz haszna, sokkal rosszabb úgy sem lehet már a helyzet.

A férjem nem akar ebbe belefolyni...

2012. ápr. 5. 18:40
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Egy részről irigy a férj, másrészről meg szerintem úgy érzi, hogy lenézed. Ez tipikus ilyen esetben, nálunk is ez van és családon belül. Testvérem technikusi végzettséggel rendelkezik én pedig már lassan a mesterképzést fejezem és azt érzem, hogy utál ezért, pedig kétszer is belekezdhetett az egyetembe. Csak az a baj ezzel, hogy a könnyebb utat választja, mert sokkal egyszerűbb a másikat gyűlölni, mint eltekinteni attól, hogy más képességekkel rendelkezik valaki. Ez egyfajta "önvédelmi" mechanizmus lehet, hogy "mindenki hibás csak én nem". Én is kapom a beszólásokat, meg minden, de elnéző vagyok vele és megpróbálom minél jobbá tenni a kapcsolatunkat, csak sajnos nem vagyok mindig sikeres és bármennyire is fájnak a beszólásai, azért csak a testvéremről van szó, de elnéző vagyok vele. Szerintem, ha tényleg kedveled a barátnődet és a többiekkel nincs baj, akkor emelkedj felül a férje bunkóságain. Mondjuk akkor még lehet, hogy ellenetek próbálja hangolni a gyereket, na az egy undorító dolog lenne tényleg. Szóval szerintem ne add fel, ha tényleg jóban vagytok és a gyerekeknek is jó, ha barátkoznak. Legyél te az okosabb és így "erősebb".
2012. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

"A férjem nem akar ebbe belefolyni..."


Hát pedig... feladata lenne. És ezalatt ne agressziót érts, csak felvállalást, képviselést, egyértelmü melletted állást.

Lehet - sőt, biztos - ő tudná megszeliditeni, természetesen csak akkor ha jól csinálja.

De ha ebben nincs rutinja akkor és ráerőlteted a feladatot akkor még baj is lehet belőle, lehet ezt tudja magáról, ezért is döntött úgy hogy inkább nem folyik bele.

2012. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!